FUAT AVNİ DOSYASI /// Faruk Arslan : Fuat Avni, yoksa bir cin midir ?

İstanbul Başsavcılığı’nın MİT’in verdiği raporla Fuat Avni ile ilgili açacağı davada düşünsenize, Tiran ŞEYTANLARI’nı çarpan FUAT AVNİ bir CİN çıksa, ne kadar eğlenceli olur değil mi? Acaba Fuat Avni’ye mümin cinler yardımcı mı oluyor? Salih cinler yeryüzünde bozgunculuk çıkaranlara karşı ittifak mı ediyor?

Fuat Avni, yoksa bir cin midir?

Ahirzamanda Kur’an üslubu, i’caz, icazı, beyan, edebi sanatları belirginleşir, twiter fenomeni Fuat Avni’nin “Beni olmayan yerde aramayın!” belagatı enfes ve özlü bir anlatımdı. 22 yıl öncesinden tanıdığım Fuat Avni, öz adı ve 2. adıyla müsemma biri, gerçektende Salih bir kişi; bozguncuların çarklarına çomak sokuyor. Gazteci Emre Erciş’in, “Fuat Avni yazdıklarıyla yapılacak hukuksuzlukların önünü açıyor, kanunsuzluğun kanıksanmasına vesile oluyor” görüşü sadece onu bağlar, ben farklı düşünüyorum. Rotahaber’dan Taha Ünal, “Fuat Avni cinleri mi kullanıyor veya… “ başlıklı bir yazı yazdı. Boş yere bulamıyacaklar demiyorum. Herkes istediğini düşünmekte özgürdür.

İstanbul Başsavcılığı’nın MİT’in verdiği raporla Fuat Avni ile ilgili açacağı davada düşünsenize, Tiran ŞEYTANLARI’nı çarpan FUAT AVNİ bir CİN çıksa, ne kadar eğlenceli olur değil mi? Acaba Fuat Avni’ye mümin cinler yardımcı mı oluyor? Salih cinler yeryüzünde bozgunculuk çıkaranlara karşı ittifak mı ediyor?

Çiçeği burnunda bir genç dava adamı olarak tanıdığım Fuat Avni, madde ve manasıyla Kahhar, Settar ve Cebbar olabilmeyi başarabilmiş, makam ve şöhretin baş döndürücü zehrine kapılmayan kamil bir insandı. Bazı takipçilerim Fuat Avni yoksa Kahtani mi diye soruyor. Malum Cehcah yaygara koparan salih, eli kılınçlı ve kalem tutan asker komutandır. Said Nursi Hazretleri ahir davada, Seyyidler Cemaatının 3. vazife yapılırken Kutsiler ordusuna destek vereceğini yazdı, heyecanla bekliyorum. Fuat Avni doğru söylüyor, şucu veya bucu değildir; İslam davasının son karakolu Türkiye’nin Tiran’dan ve esir düştüğü yerli ve global şeytanlardan koruyor, kolluyor.

Cin olmadan, adamı bırakın milletin 247 milyarını çarpmaya kalkan Tiran ve avanaklarını, Fuat Avni cinlerden beter çarpttı. Cin olmasa bile! Cin olmadan adam çarpmaya çalışmamaları gerektiğini artık anlamışlardır herhalde! Peki, Tiran’ın Menzil’den kiraladığı onca Cin uzmanı, eğitim almış Hocalar Grubu neden Fuat Avni’ye ulaşamıyor? Koruma zırhını delemiyorlar! Bazı Menzil Hocaları, Kadiri ve Nakşi şeyhleri ve Cibali babaların bu zaman kadar anlaması lazımdı, Kırklar ve Yediler çoktan anladı; devrin Ferdiyet ve Gavsiyet makamını havuzunda toplayan bir şahsı maneviye kuvveti veya Gavzı Azam’ın yetkilerini kullanan manevi dua gücünün koruduğu Fuat Avni’nin manevi zırhını delemezler. Fuat Avni’yi tanıdığımı defalarca yazmama rağmen Tiran ve avanaklarından kimse beni arayıp, ‘kim bu adam?’ diye sormadı! Ya inanmadılar, ya biliyorlar veya beni takmıyorlar! Korksunlar ve titresinler, karşılarında siyasi bir parti yok, Allah’ın davası var.

Tiran’ın Fuat Avni’yi bulmak için sadece MİT ve Emniyet’i değil Hocalar grubunu seferber ettiğini, üçharfli cin avına çıktıklarını biliyorum. Şimdi kalksam, Fuat Avni, belki bir Cin desem veya Müslüman Salih Cinler vasıtasıyla istihbarat topluyor desem, adımı ‘Cinci Hoca’ya çıkarırlar. Komik ama gerçek! Tiran’ın kullandığı cinci hocaları yazdım diye utanmadan Haram ZİFT medyasında bana “Cinci Hoca” lakabı taktılar; ben sosyolog, gazeteci ve yazarım, sadece bilgi, gözlem ve bir durum tesbiti yapıyorum. Fuat Avni, hep “güzel insanlar ümidinizi kaybetmeyin” diyor, “güzel cinler” demiyor. Fuat Avni’yi yazan arkadaşın bir Sufi şair olduğunu yazmıştım! Cinlere, görmediğine inanmayanlar, şucu bucu Cinlerde mi var, biz insani olanları temizleyemedik diyebilirler! Fuat Avni, belki boyutlar arası çalışıyor! Şaka, şaka! Yine de Hz. Süleyman’ın Allah vergisi kabiliyetlerini hatırlatma yarar var, her türlü sürprize hazırlıklı olalım; malum ahirzamandayız!

Hz. Süleyman’ın Emrine Verilen Cinler

Kur’an-ı Kerim’de, Hz. Süleyman(a.s) hakkında nazil olan ayetlerde, cinleri emrinde çalıştırdığı bildirilmektedir. Tüm gücüne rağmen Hz. Süleyman eşi Meryem’in karnında bebeğiyle en şeytani cinler tarafından öldürülmesine engel olamadı; bu cinler için sonun başlangıcıydı! Hz. Süleyman, en ifritinden iblisine her türlü cin taifesine sözünü geçirdi, kara büyü kitaplarını toplattı, yok etti, müneccimleri öldürdü.

Hz. Süleyman’ın istihbaratçısı Hüdhüd kuşuydu, bir cin miydi acaba? Zira, 4000 km ötedeki Belkis kraliçesinden anında haber verebiliyordu. Hz. Süleyman’ın meşhur saray tapınağını cinler yapmıştı, sarayında 700 prenses ve 300 cariye vardı; tüm dünya onun gücü karşısında diz çöktü.

Hz. Süleyman, cinlerden teşkil ettiği işçilere, onların usta ve sanatkarlarına kaleler, burçlar, saraylar yaptırmış; heykeller, mabetler, mescitler yaptırılıp, bunlarla yemekler pişirilip halka ikram edilmiş ve insanlar, bu nimetler ve refah içerisinde tembelliğe zevk ve eğlenceye dalmadan çalışmaya ve kendilerine verilen nimetlere şükre davet edilmişlerdir. Çünkü insanın esas gayesi Allah’a kulluk etmek ve Onun verdiği nimetlere, sıhhat ve afiyete şükretmektir.
Kur’anda, Hz. Süleyman’ın cinleri denizlerin diplerine dalma işinde kullandığı da belirtilmektedir.

Hz. Davud’un 19 oğlundan biri olan Haz. Süleyman’a Allah’ü Teala tarafından çok özel bir güç verilmiştir. Hz Süleyman kuşlarla ve cinlerle konuşma ve onların her hareketinden davranışlarından anlama ona verilen ilahi bir güçtür. Hz. Süleyman cinlere, şeytanlara hükmetmiş, özellikle onların inşaat ustalarına, denize dalan dalgıçlarına vazifeler vermiş ve çalıştırmıştır. Birbirine zincirli vaziyette, cezalandırılmadıkça rahat durmayan, iş yapmayan diğer cin ve şeytanlar da onun emrine girenler arasındadır. (25. Sat Suresi 37,38)

Bu şeytanlar içerisinde iblis yoktur ancak İblis’in gayret ve çabasıyla şer ve fesat ehli olan ve adına Şeytan denilen cinler vardır. Cinler alemini teşkil eden bütün cinler değil, içlerinden yalnız belli bir kavmidir.

Cinler ve şeytanlar Hz. Süleyman tarafından insanların güç yetiremeyecekleri derecede ağır işlerde çalıştırılmış, yüksek binalar yapılmış, maharet isteyen sanatlar icra edilmiştir. Belkıs gibi bir hükümdar sultanın su dolu zannedeceği derecede sırçadan yapılmış sahanlık bunun bir örneğidir. Mescit ve mihraplar azizlere ait timsal ve heykeller ve daha buna benzer işler Hz. Süleyman’ın emir ve isteği üzerine bu cinler tarafından yapılmıştır. (27) 13 yaşında iken Saltanat’ a geçtiği rivayet edilen Hz. Süleyman 4 yıl sonra inşaatı yeniden başlatmıştı. 53 yaşına geldiği zaman Beyt-i Makdis’in bitmesi için fazla bir iş kalmamıştı ama Cibril Emin gelmiş hayatının sona erdiğini izin verilirse ölüm meleğinin görevini yapmak üzere beklediğini bildirmişti. Tek dileği vardı: “Allah’ım cinler ve şeytanlar benim öldüğümü duyarlarsa Beyt-i Makdis’in yapımını bırakırlar. O halde vefatımı geç duyur.

“Bu duasının kabul edilmesi üzerine sırça sarayına girdi ve ibadete başladı. Dışarıda görenler onu iki eliyle tuttuğu asasına alnını dayamış halde müşahede ettiler. Ayaktaydı, bir şeyler düşünüyormuş gibi bir hali vardı. Hz. Süleyman günlerdir hatta haftalardır hep aynı yerde aynı vaziyette duruyordu. Bu arada Hz. Süleyman’ın asasını kemirmeye başlayan bir kurt Yüce Mevla’nın görevlendirmesiyle geceli gündüzlü uğraşıp duruyordu. Nihayet bir gün asasını ucu iyice kemirilmiş oldu ve kaydı. Ona dayanmış olan Hz. Süleyman vücud-u şerif’i yere yığıldı. Tam bu sırada ona bakanlar vefat ettiğini anladılar ve cinler derhal işi bıraktılar. Şu an günümüzde Kudüs’te bulunan cinlerin yapmış olduğu mescit Beyt-i Makdis halen ayaktadır. Bir Hz. Ömer ve Salahaddin gelmesini bekliyor.

Allah, murad buyurunca Hz. Süleyman’ı yeryüzüne salih kulların hâkim olması için cin taifesi salihleri ve şerlileri üzerinde hâkim kılmıştı. Yeniden neden olmasın ki?

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: