SEÇİM DOSYASI /// TÜRKİYE’NİN OYLARI GRUBU : BİZE YARDIM EDER Mİ SİNİZ ???

Değerli Öğretim Elemanı,

Ülkemiz 7 Haziran 2015 Pazar günü tarihinin en önemli seçimini yapacaktır. Bu seçimlerde verdiğiniz oyun güvenliğinin sağlanması konusunda üniversite öğretim elemanlarına da büyük bir sorumluluk düşmektedir. Bunun bilincinde olmak ve önümüzdeki 7 Haziran 2015 seçimlerinde aktif görev almak, hem ülkemize hem de üyesi olduğunuz demokratik kitle örgütlerine olan sorumluluğunuzun gereğidir.

30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde Ankara’nın Oyları olarak kurulmuş ve 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı Seçiminde 51 il ve 11 ülkede sandık güvenliğini sağlamak için örgütlenmiş olan Türkiye’nin Oyları olarak Demokratik Kitle Örgütünüzün tüm üyelerini hiçbir maddi destek almadan, bağımsız ve tarafsız olarak çalışan platformumuza yardımcı olmaya çağırıyoruz.

Türkiye’nin Oyları, tarafsız bir platform olarak beraber çalıştıkları meslek örgütleri ve Demokratik Kitle Örgütleriyle beraber seçimlerde sandıkları korumayı, bu sandıklardan gelen bilgilerin ve tutanakların partiler ve YSK’dan bağımsız olarak analiz edilip, olası itirazlarda kanıt olarak kullanılacak halde kamuoyuyla paylaşmayı amaçlamaktadır.

Siz de bu konuda Türkiye’nin Oyları’na (TO) birkaç şekilde destek olabilirsiniz.

1. Hemen her ile yayılmanın merkezden yapılamayacağını bilen TO, yerel yapılanmaya çok önem vermektedir. Bazı illerde kuvvetli, bazı illerde zayıf olan bu yapılanmaların koordinasyon grubunda yer alabilir ve seçimlere kadar gönüllü müşahit (gözetmen) toplama ve bu gönüllülerin eğitimi/bilinçlendirmesi işinde aktif görev alabilirsiniz.

2. Ulusal yapılanmaya dahil olabilir veya destek olabilirsiniz. Sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanan TO’nun https://www.facebook.com/turkiyeninoylari Facebook sayfasını takip edip (beğenip) tüm tanıdıklarınızı takip etmeye davet edebilirsiniz, https://twitter.com/TRninOYLARI Twitter hesabını takip edebilirsiniz.

3. En önemlisi Türkiye’nin neresinde olursanız olun http://turkiyeninoylari.com/gonullu/ adresinden gönüllü formunu doldurarak gönüllü müşahitlerden (gözetmen) biri olabilir ve etrafınızdaki herkesi buna teşvik edebilirsiniz. Bu yolu seçerseniz sizden istenecek olan Türkiye’nin Oyları’nın vereceği eğitimlerden faydalanmanız, 7 Haziran 2015 Pazar gününü gözetmen (müşahit) olarak size en yakın sandığın başında geçirmeniz ve sandığınızın tutanak bilgilerini aslını ve/veya fotoğrafını size daha sonra detaylarını vereceğimiz şekilde Türkiye’nin Oyları’na ulaştırmak olacaktır.

4. Eğer herhangi bir siyasi partinin veya devletin sandık görevlisi olarak görev yapacaksanız da, açacağımız bir diğer formda il, ilçe ve görev yapacağınız sandık numarasını TO ile paylaşırsanız sandıklara gönderilecek gönüllü TO müşahitleriyle çakışma yaşanmamış olur. Ayrıca 7 Haziran’da göreviniz bitip sandık tutanağı tutulduğunda, bu tutanağın bir resminin TO’nun sistemine yollamanız durumunda yapılacak analize büyük bir katkı sağlamış olursunuz.

Demokratik Kitle Örgütünüzün tüm üyelerinin bu hayati vatandaşlık görevi için gönüllü olması dileğimizi yineler, saygılarımızı sunarız.

Türkiye’nin Oyları

Değerli Öğretim Elemanı.doc

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

One thought on “SEÇİM DOSYASI /// TÜRKİYE’NİN OYLARI GRUBU : BİZE YARDIM EDER Mİ SİNİZ ???

 1. burcuakcaru Mayıs 1, 2015, 2:29 pm Reply

  Sayın yetkili,
  Sitenizde yayınlamış olduğunuz bu duyuruda geçen Ankara’nın Oyları hareketinin sözcüsü olarak, bilgilerin doğru olmadığını üzülerek belirtmek istiyorum.
  Ankara’nın Oyları, yerel seçimde kurulmuş bağımsız bir harekettir. Halen de aktif bir şekilde faaliyetlerine devam etmektedir. Türkiye’nin Oyları ise, bu tecrübeyi diğer şehirlere taşımak amacıyla, Ankara’nın Oyları bünyesinden çıkan gönüllülerce kurulmuş bir harekettir. Ankara’nın Oyları Cumhurbaşkanlığı seçiminde Ankara’da sandıklara sahip çıkmış; daha sonra Türkiye’nin diğer şehirlerinden gönüllülerle birlikte Türkiye’nin Oyları ve Gurbetin Oylarını da kapsayan bir analiz yaparak yayınlamıştır.
  7 Haziran genel seçiminde Ankara’nın Oyları bağımsız ve yerel bir yapı olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Ankara sandıklarına sahip çıkacak ve Ankara için gerekirse itirazlara delil teşkil edecek şekilde tutanak analizi yapacaktır. Ancak Türkiye’nin Oyları grubu ile herhangi bir çalışma yürütülmeyecektir. Konuyu bilgilerinize sunar, bilgilerin doğruluğu konusunda göstereceğiniz duyarlılık için şimdiden teşekkürlerimizi sunarız.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: