ERMENİ SORUNU DOSYASI /// LÜTFİ PARLAK : ERMENİLERİN SOYU KIRILM IŞ !

Lütfi Parlak

Her sene aynı terane; Ermeni soy kırımı… Bıktık, usandık ama onlar usanmadı. Biri çıkıp da iddianız doğru ise siz nerden çıktınız? diyemiyor, işte.

Şer güçleri ittifak halindeler: Ermeniler Anadolu’dan sürülmüşler. 24 Nisan 1915’te soykırıma uğramışlar. Çok acı çekmişler… Peki, Ermeniler çekmiş de Türkler çekmemiş mi? Olup bitenden onların hiç suçu yok muymuş? Sonra aradan yüz yıl geçmesine rağmen akılları yeni mi başlarına gelmiş?.. Kaldı ki koskoca bir cihan savaşı var ortada.

Daha ilginci Avrupa’ya ne oluyor? Amerika neyin hesabını yapıyor?.. “20. yy. ilk soykırımı Ermenilere uygulandı” diyen Papa, yoksa yeni bir Haçlı seferi mi başlatıyor?

Diğer bir konu, Türkiye’yi kınayanların sicilleri çok mu temiz? ABD’nin 1945’te Hiroşima ve Nagazaki’ye attığı atom bombalarıyla 135 bin insan katledilmedi mi? Nepal’de 200 bin, Vietnam’da 70 bin insanı öldürmeleri cinayet değil mi? Irak’ta bir milyon insan yok edilmedi mi? Kızılderililer neredeler şimdi? Astekler, İnkalar eriyip buharlaştı mı? Onları bertaraf edip topraklarına konan kim?

Fransa’nın Cezayir’de 1,5 milyon Müslümanı öldürmesini ne sayalım? 1911’de İtalya’nın Libya’da katlettiği 300 bin kişi, insan değil miydi? Hitler’in Almanya’sı Yahudileri fırınlara atarken yaptıkları doğru muydu? İngiltere’nin 1788’de 750 bin Avusturalyalı Aborjin’i yok etmesi bu kategoriye girmez mi?..

Kapısına kul olduğumuz Batı, gözümüzün içine baka baka yalan söylerken bizimkiler hava atmanın peşindeler. CHP, MHP ve AKP konuyu; “Kabulü mümkün olmayan yok hükmünde bir karar.” olarak niteliyor ve “Bu tarafgir yaklaşımı şiddetle kınıyoruz” diyor ama arkasını bir türlü getiremiyor.

Ya mecliste yer alan HDP ne yapıyor? TBMM’nin kararına imza atmadığı gibi milletine düşmanlığa devam ediyor. Avrupa Parlamentosunun kararına atfen; “Geç de olsa amaç farklı da olsa biz yasayı doğru buluyoruz. Kararı yerinde görüyoruz. Türkiye’nin de bunu kabul etmesi gerekiyor.” Yani açık açık Emeni ağzını kullanıp sirkatini ele veriyor. Ama onların ardına takılan Müslümanlar, hala işin farkında değiller.

Peki, bu şer cephesine karşı kınama bildirisi yayınlayan Türkiye, meclisteki hainlere neden bir şey yapmıyor? Soykırım varsa; sizin dedeleriniz yaptı demiyor?

Türkiye’nin ciddi olmadığını herkes biliyor. Seçime dönük yatırımların peşinde koştuğu için kınamalarını kimse kaale almıyor. Aksi halde kınamak yerine dostlarımızı yeniden saymamız gerekmez miydi? Sinek hükmündeki Ermenilere verilen değerin bizden çok daha fazla olduğunu düşünmemiz gerekmez miydi? “Ey iman edenler! Yahudi ve Hıristiyanları dost edinmeyin. Onlar birbirinin dostudur.” (Maide 51) ayeti ile atalarımızın; “Domuzdan post, gâvurdan dost olmaz” ikazını hatırlamamız gerekmez miydi?..

Seçimi kim kazanırsa kazansın bela değişmeyeceğine göre büyük devletiz, dış siyasette aktifiz… gibi içi boş sözlerle kendimizi kandırmasak iyi olur.

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: