VATAN PARTİSİ DOSYASI /// OĞULCAN ÖZBÜYÜKKAYA : DOĞU PERİNÇEK’İN TİİKP SAVUNMASINDAN BİR BÖLÜM

Dünyanın döndüğü yüzyıllar önce bilimsel olarak ispatlandı ve açıklandı. Peki ya insanların döndüğü? Bu yazımın konusu bugünün Türkçüsü, Atatürkçüsü Doğu Perinçek! Kendisi ‘Ermeni Yalanı’nı gün yüzüne çıkartmaya çalışan, bu kararı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne götüren, Talat Paşa Komitesi’nin liderliğini yapan ve hatta bu uğurda İsviçre’de tutuklanan, kendini milliyetçi solcu olarak tanımlayan bir grubun önderi! Ulusal Kanal’ın sahibi! Geçmiş, tarih gibi kavramlar ve bu kavramların içerisinde yer alan bulgular olmasaydı belki ben de bugün Perinçek’in bazı yönlerini savunacak, onun samimi bir milliyetçi olduğunu söyleyecektim. Kısacası bunca kandırılmış, saf ve temiz duygulara sahip insanlardan yalnızca bir tanesi olabilirdim. Oysa durum tam tersi olduğundan bu yazıyı yazma ihtiyacı duyarak bilgisayarımın başına geçtim. Bakalım bugünün Türk milliyetçisi, Atatürkçüsü Doğu Perinçek geçmişinde neler yazıp çizmiş, neler söylemiş?

Öncelikle Doğu Perinçek’in gerçek yüzünü görebilmek için Türkiye İhtilalci İşçi Köylü Partisi (TİİKP) savunmasında neler söylediğine bakmak yeterli olacaktır. Türkler’i soykırımcı olarak tanımlayan,mahkemede ‘”Türkler, Ermeniler’i katletmiştir’” diyen Perinçek’in bugün 180 derece dönerek tam tersini savunması nasıl izah edilebilir? Türkler’in sadece soykırımcı olduklarını söylemekle yetinmeyen Perinçek, Rauf Denktaş ve Kıbrıs hakkındaki sözleriyle de kafamızda oluşan profiliyle tam anlamıyla zıt bir tablo oluşturuyor. Perinçek’e göre Türk askeri Kıbrıs’ta işgalci kuvvet konumunda! Bir nevi Kıbrıs’ı sömürmeye çalıştığımızı söyleyen bugünün milliyetçisi Perinçek o zamanlar tam bir Türk düşmanı gibi konuşuyor. Daha durun! Asıl bombayı en sona sakladığımı hatırlatarak yazıma devam etmek istiyorum. Doğu Perinçek sonradan doğru yolu bulmuş olabilir mi? Aynı soruyu bir başka yazımda Necip Fazıl için sorduğumda yine hayır cevabını vermiştim. O yüzden haksızlık yapmayarak bu soruya da hayır cevabını veriyorum. Elbetteki insanlar ve fikirleri değişebilir ancak bu değişim belli bir ölçüde olur. Yani önceleri Türk düşmanıysanız şimdilerde Türkçü olamazsınız. Hayal gücü haricinde her şeyin bir sınırı vardır ve bu sınıra fikirler de dahildir.

Perinçek’e göre Atatürk kimdir?

“Kemalist diktatörlüğün işçi ve köylüleri burjuva karakterini açıkça ortaya koyar ve onunla mücadele ederiz. Biz, Kemalist diktatörlük tarafından demokrasi isteği ve teşkilatlanması zorbalıkla bastırılan işçi sınıfının ve bütün Türkiye halkının, kurşunlanan işçilerin, insafsızca sömürülen köylülerin defalarca katledilen Kürt milliyetinden halkın temsilcileriyiz.” (Doğu Perinçek, TİİKP Savunma, sayfa 209)

E buyurun bir de buradan yakın! Bizim Atatürkçü diye bildiğimiz, satılmış medya tarafından Atatürkçü diye lanse edilen Perinçek’in bu sözleri de ne oluyor böyle? Hem bu yazıya göre Perinçek Kürt milliyetinden yani öyle mi? Perinçek’in Atatürk hakkında bu tarz birden fazla yazısı var ve yukarıda sizleri şok edeceğini tahmin ettiğim bu cümleler zaten her şeyi açıklamaya yetiyor. Şunu da söylemeden edemeyeceğim; Kürt milliyeti diye bir şey yoktur sayın Perinçek!

Perinçek’e göre Kürtler bağımsız olabilir mi?

Böylesine Atatürkçü(!), böylesine milliyetçi(!) bir genel başkanın, Türkiye Cumhuriyeti devleti sınırları içerisinde yaşayan herkesi Türk kabul etmesi, ayrılmak isteyenlerin ise cezalandırılması gerektiğini savunması beklenir. Ama bizim marjinal Perinçek bakın Kürt toplumunun bağımsızlık düşüncesi içinde olmasına ne diyor.

“Kürt sorununa çözüm demokratik, federal, emekçi cumhuriyetidir. Türk milliyetçisi ve piyasacı düzen partileri Kürt illerinde iflas etti… Kürt milleti kaderini tayin hakkına kayıtsız şartsız sahiptir. Eğer isterlerse ayrı bir devlet kurabilir. Emekçilerin çıkarı, tam hak eşitliği ve özgürlük temelinde, gönül birliği gerçekleştirmektedir. Kürt illerinde referandum yapılmalıdır. Referandumda ayrılığı savunanlar da özgürce propaganda yapabilmelidir.” (Doğu Perinçek, 2000’e Doğru Dergisi, 15 Eylül 1991)

Bu sözlerin sahibi Doğu Perinçek yine aynı yıl içerisinde cani Abdullah Öcalan ile gül alışverişinde bulunurken görüntülendi. Sıraya girmiş eli kanlı bebek katillerini selamlayan Perinçek’in yüzü gülüyordu. Onun savunucuları bugün bile o fotoğrafları savunabilmekte. AKP’lilere at gözlüğü taktığını iddia eden bu grup, o fotoğrafları saçma sapan, çocukların bile inanmayacağı açıklamalarla savunmaya çalışıyor. Bugün Doğu Perinçek’in yolunda gidenler, eğer bu yazıyı okuduktan sonra da yollarına devam ederlerse Türkler’in Ermeniler’e katliam uyguladığını, Atatürk’ün diktatör olduğunu, Kürtler’in veya başka bir etnisite grubunun da kendi devletini kurma hakkı olduğunu iddia etmektedirler. Bütün bu söylemler vatan hainliğinin daniskasıdır.

Doğu Perinçek, yükselen milliyetçilik fikrinden dolayı bu yolu seçerek kendini milliyetçi olarak tanıtmıştır.Dönek adamdan milliyetçi de olmaz lider de olmaz.Zamanında bölünmek isteyenleri haklı gösteren yazılar yayınlayan, ‘2000’e Doğru’ adlı dergisinde Kürtler’in bağımsızlığı ve haklılığıyla ilgili birçok yazısı bulunan, zamanında ”Türkler katliam yaptı” diyen, Aydınlık dergisinde tasmalı bir kurt fotoğrafı koyarak milli sembolümüze hakaret eden,Kıbrıs’ta Türk askerini darbeci ilan eden bir zihniyetin sahibi bugün Türkçülük yapıyor,kalkıp Strazburg’a gidiyor. Senin at gözlüğü takmış yandaşların belki bunları yiyor ama biz yemeyiz Perinçek.

Mücadelemizi bölücülerle olduğu kadar sahte Türkçülerle,sahte Atatürkçülerle ve sahte dincileler de sürdüreceğiz.Kimsenin,Türk milletinin vatansever duygularını sömürmesine izin vermeyeceğiz.

Oğulcan Özbüyükkaya

ozbuyukkayaogulcan

@_Ogulcan1923

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: