MİT DOSYASI : TRT’nin MİT dizisini yapan yandaşa haftada 750 bin TL

TRT’nin MİT dizisini yapan yandaşa haftada 750 bin TL TRT’nin, Milli İstihbarat Teşkilatını konu alan "MİlaT" isimli yeni dizisinin yapımcısına haftada 750 bin lira ödediği bildirildi.

Dizinin yapımcı ise aynı zamanda AKP’den Uşak Milletvekili adayı olan Eyüp Gökhan Özekin.. Özekin, 10 Kasım’da, Cumhuriyetimiz’in kurucusu Atatürk için yandaş gazeteye “Olmasaydın da Olurduk” başlıklı ilan vermiş ve eleştiriler üzerine de “İlan verme işleri de bayağı pahalı. Eğer param olsa her yıl bu ilanı veririm” demişti.

‘’TRT KIZAR’’

Sözcü’ye konuşan Eyüp Gökhan Özekin, “Dizi için TRT’den aldığım parayı söyleyemem. Söylersem TRT bana kızar” dedi. Özekin, “Haftada 750 bin lira aldığınız söyleniyor” şeklindeki ısrarlı sorumuza rağmen, “Onun üzerinde değil” yanıtını vermekle yetindi. TRT yetkilileri de, ’bu konudaki sorulara, “Yönetim Kurulu olarak kime ne para ödendiği konusunda bilgi vermeme kararı alındı” demekle yetindiler. MİT’i konu alan ve 3 hafta önce yayınlanmaya başlanan “MİlaT” dizisi için senaristlerin, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın oğlundan da destek aldıkları iddia edilmişti. Dizi, MİT bağlamında istihbarat savaşlarını içeriyor.

OKU, YORUMLA ve PAYLAŞ ==> http://www.rotahaber.com/medya/trt-nin-mit-dizisini-yapan-yandasa-haftada-750-bin-tl-h527766.html

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: