ERMENİ SORUNU DOSYASI /// ORHAN TAN : ERMENİ PROPAGANDASI – 135

Ermeni propagandaları sonucu gelişen bazı olaylara ait aldığımız haberlerin özetlerini aşağıda sunuyorum. Haber sayfaları sonunda tartışma ortamı açılmış, yorumcularımızın dikkatine sunulur…

Saygılar,

Orhan Tan

1.Pcccourier.com haberi ; “ Anıt sözde Ermeni soykırımını anıyor”

Haber Özeti: “ …..Seçilmiş yetkililer, polis, din görevlileri, aktivistler ve Ermeni toplumu Pasadena Memorial Park’ ta Ermeni sözde soykırım anıtının açılışına katıldılar…..Katılanların çoğunun ataları sözde soykırım kurbanları idi….. “

2. Rocklandtimes.com’ daki haber başlığı ”Başkan Wolfe sözde soykırımın 100 ümcü yılını kabul ediyor.”

Haber Özeti: “ ….. Rockland County Meclis Başkanı Alden H. Wolfe 1915 – 1923 yılları arasında meydana gelen Ermeni sözde soykırımını anmak üzere bir bildiri yayımladı…..O sıralarda iktidarda olan Jön Türkler halkı Türk asıllı olan yeni bir imparatorluk kurmaya karar verdiler…..Sistematik plan, 24 Nisan’ da yüzlerce toplum ileri gelenlerinin Türk hükümeti tarafından tutuklanması ile başladı….bu kişiler daha sonra idam edildi…..Tahmin edildiğine göre 1, 5 milyon Ermeni, halkın dörtte üçü Jön Türklerin elinde öldürüldüler…. Şimdiki Türk hükümeti sözde soykırımı kabul etmiyor ve yalnızca iddia diyor……”

3. Pcccourier.com haber başlığı: “Ermeni sözde soykırımı için çığlık.”

Haber Özeti: “ …..Sözde soykırımın 100 üncü yılını anmak üzere Pasadena Şhir Koleji öğrencileri yerleşkede “ Çığlıklar” belgeselini gösterdi…..Çığlıklar, esas olarak sözde soykırımın tanınmamasını adaletsizlik olarak işliyor…..İlginçtir, sözde ermeni soykırımı Hitler’ i ağır şekilde etkiledi……Hitler, Ağustos 1939’ da “ Her şeye rağmen Ermenilerin yok edilişini bugün kim hatırlıyor….. Jön Türklerin devleti Türkleştirmesi gibi Hitler de saf Aryanlardan bir Almanya düşledi….

4. Armenianweekly.com’ da yer alan haber başlığı: “ Koşucular, sözde soykırım için maraton mesafesi yürüdüler.”

Haber Özeti: “ …..Herhangi bir zaman soykırım görevine dikkat eden milyonlarca kişi bulabilirsiniz…..birinci, ortalarda, sonuncu….nerede bitirirseniz başarılı bir maraton bitirmiş oldunuz…..20 Nisanda 20 kişi bu düşünce ile Boston maratonuna katıldılar…. Ortalarında çok büyük bir Ermenistan bayrağı olduğu halde 26 millik koşuyu yürüyerek tamamladılar….Milyonlarca kişi onları TV’ lerde izledi…..Program Vartan Şövalyeleri tarafından düzenlendi…..Koşucuların göğüslerinde 7,5 X 20 cm. lik amblemlerde 100 yıl once sözde 1,5 milyon kurbanın unutturulmayacağı yazılı idi…..

http://armenianweekly.com/2015/04/30/runners-go-the-marathon-distance-for-genocide/#comment-606428

5. Sikhsiyasat.net haberine göre; “ Ermeni sözde soykırımının 100 üncü yılı azınlıkların hassasiyetini belirtiyor.”

Haber Özeti: “ …..Nisan ayı sözde soykırımın başladığının 100 üncü yılı… Osmanlı Türk İmparatorluğunun devlet eliyle Müslüman olmayan azınlıklara, özellilkle 3.000 yıllık Ermenilere karşı, etnik temizliğin 100 üncü yılı…..20 nci yüzyılın sistematik ve hedefe yönelik ilk sözde soykırımı 1,5 milyon Ermeninin yok olması ile sona erdi…..İleride olabilecek soykırımların önlenmesi, geçmiş soykırımlar hakkında bilgi sahibi olmayı gerektirir….”

http://sikhsiyasat.net/2015/04/30/100th-anniversary-of-armenian-genocide-illustrates-vulnerability-of-minorities/

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: