ERMENİ SORUNU DOSYASI : TÜRKİYE SİVİL TOPLUM BİRLİĞİ PLATFORMU’n un Papa Franciscu’ya gönderdiği mesajlar dikkate alınmadı !!!

Değerli Takipçilerimiz;

Bildiğiniz gibi Papa Francisko 24 Nisan’da Sözde Soykırım ile ilgili olarak tamamen Ermeni tezlerine destek olacak şekilde açıklamalar yaptı. 24 Nisan’dan 14 gün önce 10 Nisan 2015 tarihinde TÜRKİYE SİVİL TOPLUM BİRLİĞİ PLATFORMU Türk milli tezlerini kapsayan çok önemli bir yazı kaleme aldı ve Vatikan’a bizim aracılığımız ile gönderdi.

Ancak, sizler de çok iyi bilirsiniz ki, Vatikan’ın politikaları ve eylemleri küresel bir stratejinin gereği olarak önceden planlanır ve uygulanır. Yazının ellerine ulaştığını bize gönderdikleri feedback mesajlardan dolayı biliyoruz. Ancak tahmin ettiğimiz gibi TÜRKİYE SİVİL TOPLUM BİRLİĞİ PLATFORMU’nun çok önemli tarihi tez ve açıklamalarına itibar edilmedi ve Vatikan bir kez daha Dünya Hristiyanlarının Dini Merkezi olmasından öte bir SİYASET VE STRATEJİ KURUMU olduğunu bir kez daha itiraf etmiş ve deklare etmiştir.

Ek’te TÜRKİYE SİVİL TOPLUM BİRLİĞİ PLATFORMU’nun hem Türkçe hem de İngilizce olarak kaleme aldığı metinleri görebilirsiniz.

Bu metinleri lütfen çevrenize, arkadaşlarınıza, iş ilişkiniz olan yerli ve yabancı irtibatlarınıza gönderiniz – ki böylece Vatikan’ın Dünya Siyaset Tarihinde oynadığı ikircikli rolü hakkında kamuoyu da bilgilenmiş olsun. Bilmeyenler halen varsa tabi.

Bu konuda öncülük eden TÜRKİYE SİVİL TOPLUM BİRLİĞİ PLATFORMU yönetici ve üyelerine ÖZEL BÜRO GRUBU adına samimi teşekkürlerimizi arz eder, şükranlarımızı sunarız.

Teşekkürler,

OPEN_LETTER_TO_HIS_HOLINESS_POPE_FRANCIS.pdf

PAPA MAKAMINATARİHİ mektup STK’lı son.doc

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: