KİTAP TAVSİYESİ : KOMUTANIMIZ Emekli Özel Harpçi Abdullah Ağar IŞİD’in röntgenini çekti

ÖZEL BÜRO NOTU :DEĞERLİ KOMUTANIMIZ ABDULLAH AĞAR ÜSTEĞMEN YİNE MİLYONLARIN OKUYACAĞI SON DERECE ÖNEMLİ BİR KONUDA YAZILMIŞ BİR KİTABA İMZASINI ATTI. ONU TÜM TÜRK MİLLİYETÇİLERİ ÇOK YAKINDAN TANIR VE ÇOK SEVER AMA TANIMAYANLAR İÇİN KOMUTANIMIZ HAKKINDA AŞAĞIDA KISA BİR BİLGİ VERELİM. KOMUTANIMIZIN DİĞER KİTAPLARINI HENÜZ OKUMADIYSANIZ BİR ÇIRPIDA OKUYACAĞINIZI SÖYLEYEBİLİRİZ.

ABDULLAH AĞAR 1967’de Ankara’da doğdu. 1989 yılında Kara Harp Okulu’ndan Piyade Teğmen olarak mezun oldu. Özel kura çekerek “komando”, sonra da Özel Kuvvetler’de tim komutanı oldu. İlk kıt’ası Bolu Komando Tugayı’na ayak basar basmaz Güneydoğu’ya, Güneydoğu’ya vardığı ilk gece de ilk operasyonuna çıktı. Tim, takım ve bölük komutanı olarak görev yaptığı, Bolu Komando Tugayı’nın, Özel Kuvvetler’in ve Kayseri Hava İndirme Tugayı’nın kışlalarını hemen hiç görmedi.

Terörün tüm yoğunluğuyla yaşandığı bu dönemde, Güneydoğu’nun ve Irak’ın dağlarında geçen altı yılın ardından artık dağdan inerken Irak’ta yediği kurşunlarla belinde oluşan bir nişan, komutanlığını yaptığı birliklerden de 11 şehit ve 25 gazisi vardı.

Bu döneme dair, “Üstün Cesaret ve Feragat ile Harekât Beratları” sahibidir. 2010 yılında, kamu ve özel sektöre, “güvenlik konularında danışmanlık” yapmak üzere tekrar Irak’a gitti. 2010-2014 yılları arasında bu ülkede kaldı. Bu dönemde Irak’ın işgaline, mezhep, aşiret ve tarikatlara, mezhep savaşına ve başta IŞİD olmak üzere terör, direniş, silahlı ve paramiliter örgütlerin yapısına dair araştırmalar ve gözlemler yaptı.

Bağdat merkez olmak üzere tartışmalı bölgelere (Tamim-Kerkük, Ninova-Musul ve Telafer, Selahaddin-Tikrit-Tuzhurmatu, Diyala-Bakuba), Şiiliğin kalpgâhları Necef ve Kerbela’ya, Kürt Bölgesi’ne (IKYY) ve Irak’ın diğer şehirlerine pek çok seyahati oldu.

Komutanımızın kitapları

5. Tim “Güneş Doğsun İsteriz” (16. basım, 2008)

Ölüm Dağları Bekler “Cudi Dağı” (4. basım, 2008)

Türk Komandoları “Kuzey Irak” (10. basım, 2008)

Toprak Mehmet’e Susamışsa “Ülkem Bayrağım Onurum” (4. basım, 2008)

Baskın “Biz Bu Dağların Erleri” (3. basım, 2009)

KOMUTANIMIZ İLE İRTİBAT KURMAK İSTERSENİZ

abdullahagar

abdullahagar

Emekli Özel Harpçi Ağar IŞİD’in röntgenini çekti

Eski Özel Harp Subayı emekli Üsteğmen Abdullah Ağar, 4 yıl boyunca kaldığı Irak’ta, terör örgütleri, silahlı gruplar, aşiretler ve IŞİD’le ilgili kapsamlı bir araştırmaya imza attı.

“IŞİD ve Irak-Beled el-nifak vel şikak!” başlığını taşıyan 460 sayfalık Kitap, kitapta en dikkat çeken bölümü ise IŞİD’in nasıl kurulduğunu ortaya çıkartan Irak gizli servisine ait 2001 tarihli istihbarat raporu oluşturuyor. “Sırrı Şahsi” “Şahsa Özel Çok Gizli” ibaresinin yer aldığı raporda şu ifadeler yer alıyor: “İstihbarat servisimizin unsurları, (bulunduğu toprakları) gaspçı siyonist rejimin başbakan adayı Yahudi Bernard-Henry Lévy ile Mesud Barzani’nin aralarında yaptıkları bir görüşmeyi izleme ve takip etme başarısı göstermiştir. Bu görüşmede adı El Tevhid vel Cihad olacak, El- Kaide’ye bağlı bir örgütün Irak’ta kurulmasına ve bu örgütün Irak içinde terör eylemleri yapmasına dair karar alınmıştır.”

‘Belge gerçek’

Ağar ise söz konusu istihbarat raporuyla kitabında şunları kaleme alıyor: “IŞİD’in ilk kurulduğu ve eylem yapmaya başladığı 2001-2003 yıllarında ismi Cemaat el-Tevhid vel-Cihad… Belge 2001 yılına ait… Bu belgenin sahte olma olasılığı var mı? Elbet var… Ancak, Yaptığımız tartışma ve incelemeler sonucunda ortaya çıkan ortak kanaat, ‘belgenin gerçek olduğu’ doğrultusunda…”

ID ve Irak-Beled el-nifak vel ikak.pdf

Reklamlar

Etiketlendi:, , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: