GENELKURMAY DOSYASI : PEYGAMBER OCAĞI TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ NE HALE GELDİ /// Yüzbaşıya akıl almaz dava

Askeri Savcılığın, bir Yüzbaşı hakkında 2 yıla kadar hapis istemiyle hazırladığı iddianame akıllara durgunluk verdi.

Çorlu 5. Kolordu Askeri Savcılığı’nın, bir Yüzbaşı hakkında 2 yıla kadar hapis istemiyle hazırladığı iddianame akıllara durgunluk verdi. Askeri Savcılık, sokak köpeğine kışla içinde kulübe yapan Yüzbaşı’nın “Maddi olmasa bile hayvan sevgisini tatmin etmek suretiyle manevi olarak menfaat sağladığını” öne sürdü.

2 YIL HAPİS

Çorlu 105. Topçu Alayında görevli Yüzbaşı, kışlaya dışarıdan gelen ve sahibi olmayan bir köpeği alarak beslemeye başladı. Köpek için kışladaki malzemeleri kullanarak kulübe yapan Yüzbaşı’ya, olaydan 3 yıl sonra “Askeri eşyayı hususi menfaatine kullandığı” gerekçesiyle 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede, Yüzbaşı’nın, “Kışladaki depoda bulunan tahtalardan köpek için kulübe yaptığı, askeri aracın haki renkli brandasını da kulübenin üzerine örttüğü” belirtildi ve şöyle denildi:

“Şüpheli köpeğin sahibi değilse de, kışlada kalmasına ve bakımına müsaade etmesi, kulübeye izin vermesi ve etrafındaki tel örgüyü kendisinin alması, köpeğin bakımıyla ilgilendiğini, dolayısıyla maddi olmasa bile hayvan sevgisini tatmin etmek suretiyle manevi olarak menfaat sağladığını göstermektedir. Müsnet suçu konusunda kamu davası açılması için yeterli şüpheyi oluşturacak delilin elde edildiği kanaatine varılmıştır”

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: