DUYURU : MİT’TE ÇALIŞMAK İSTER MİSİNİZ ??? /// MİT Personel Alımları 2015

Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli kurumlarından biri olan Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT)’de çalışmak o kadarda zor değil. Eğer gerekli kriterlere uyuyorsanız sizde MİT Personeli olabilirsiniz.

Milli İstihbarat Teşkilatı Türkiye Cumhuriyeti’nin en özel ve en güvenlikli kurumlarından biridir. MİT topladığı bilgileri sadece Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına toplar ve yasalar çerçevesinde üstüne düşen görevi yerine getirir.

MİT’te çalışmak herhangi bir işten fazlasını ister. Bu iş; analitik zekâyı, aratıcı düşünmeyi, özgüveni, yüksek sorumluluk bilincini, yabancı dil bilgisini, entelektüel donanımı, profesyonel disiplini, güçlü yazılı ve sözlü iletişim becerilerini, takım çalışmasına yatkınlığı, gelişime, değişime açıklığı ve ketumiyeti, gerektiren sıra dışı bir kariyerdir.

3 ALANDA ELEMAN

Millî İstihbarat Teşkilâtı çalışanları, ülkemizin ulusal güvenliğine ilişkin stratejilerin ve politikaların oluşturulmasında rol oynamaktadırlar. Sizde MİT’te çalışmak istiyorsanız şu üç alanın birinde uzman olmanız gerek.

1- İstihbarat Uzman 2- Arapça Dil Uzmanı 3- Bilim ve Teknoloji Uzmanı

ŞARTLAR

MİT bünyesinde çalışmak isteyen kişilerin seçtiği alana göre şartlar değişmektedir. Bu anların bir çoğunda YDS/KPDS/ÜDS/KPSS şartı var. Tüm şartlara ve alanlara bu linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.mit.gov.tr/iksayfasi/ik.html

BAŞVURU

Kendinize uygun alanı bulduğunuzda Milli İstihbarat Teşkilatı’nın resmi internet sitesinden "özgeçmişini bırak" butonunu tıklayarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Sitede butonu bulamayanlar bu linkten başvuru yapabilirler:

http://www.mit.gov.tr/iksayfasi/basvuru.html

Özgeçmiş formu; öğrenim, yabancı dil, iş tecrübesi, sağlık gibi bilgilerin istendiği 14 farklı bölümden oluşmaktadır. Başvuru sayfasında örnek özgeçmiş formunuda inceleyebilirsiniz.

MİT 2015 PERSONEL ALIMI

MİT 2015 yılında personel alımı için resmi bir ilan yayınlamasada başvuru sayfası sürekli açık olduğu için özgeçmişinızı bırakıp başvuru yapma hakkını sizlere sunuyor. MİT sadece ilan yoluyla personel alımı yapmıyor, her hangi bir sebepten dolayı bünyesinde çalışan elemanların MİT’ten ayrılması veya ölümü durumunda bu başvuruları değerlendiriyor.

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

One thought on “DUYURU : MİT’TE ÇALIŞMAK İSTER MİSİNİZ ??? /// MİT Personel Alımları 2015

  1. Cengiz Kaya Temmuz 19, 2016, 4:35 pm Reply

    sayin mit yünetim kuruluna saygi ve selamlar ben diyorumki mitindegelismis tüm ülkelerde bir kavga kurubu olsun artik o ülkelerin hepsinin türkiyede desdeklediklari teror veya kavga gurubuvar bir an önce bu konu üzerinde calisilsin saygilar

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: