ERMENİ SORUNU DOSYASI : ARAŞTIRMACI SN. PULAT TACAR’IN ERMENİLERİN TAZMİNAT TALEBİNE CEVABI

ÖZEL BÜRO NOTU : BU CEVABI BİZİMLE PAYLAŞTIĞI İÇİN PULAT HOCAMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ.

Ermeni tarafi en az on yildir tanimanin karin doyurmayacagini, mucadelenin agirlik noktasinin tazminat talebine yönelmesini acikca dile getirmekteydi. Değerlendirmeme gore hic bir sey alamazlar.

Baskılara ve şantaja boyun egen AXA ve New York sigorta sirketlerinden alelhesap para sizdirdilar. Bu paralarin buyuk bolumu avukatlarin cebine gitti. Sonra o avukatlar birbirlerine girdi. Karsilikli davalar actilar. Sigorta Şirketlerinden sadece Alman Münih Reasurans sigorta sirketi , şantaja boyun eğmedi. Kurus vermediler Ermenilere ve ABD’ de acilan davayi sonunda kazandilar Alman kuru siki tehdide papuc birakmiyor.

Simdi de Yunanlilar 2. Dunya Savasi munasebetiile tazminat sizdirma hevesine kapildilar. Hic bir sey alamazlar; o dosya çoktan kapandı..

Ermeniler ABD’de Ziraat Bankasi ile Merkez Bankasina actiklari davalari kaybettiler .. Sadece bu davalari açan avukatlar ceplerini doldurdu. Konuyu Turkiye adina ABD’deki Salzman -(Günay) Evinc avukatlık grubu izledi ve basarili oldu.

Bu konulara -ayrintili bicimde- uzun makalelerimde değindim.

İsterseniz yaklasik yuz sayfalık bu analizleri size yollayayım. Ama kimse ilgilenip te okumaz.

Avukatlar ve bazi hukuk danismanlari tabiri amiyane ile Ermenileri doldurusa getiriyorlar. Sonra da "yağmur yagdi böyle oldu" diyorlar. Vekalet paralarini cebe atiyorlar. Yargi da epey para kazaniyor bu isten.

Gecen gun arzettim; simdi Altman davasina benzer bir hukuk serüveni başlatmak istiyorlar. Ancak o cok farkli bir hukuksal cerceve. "Gole maya calalim, ya tutarsa" diyorlar. Tek kelime ile "ben gülerim ağlanacak hallerine". Ciddiye alinacak bir tarafi yoktur. Esasen bu adamlarin kendi hazirlattiklari raporlari okuduguuz takdirde, dunyanin parasini vererek tuttuklari eksperlerin Ermenilere satir aralarinda gerçekleri söylediklerini de göreceksiniz. Fazla onem vermeyin. Kendi asitlerinde erimelerini seyreyleyelim.

Saygilarla

Dostlukla

Pulat Tacar

Reklamlar

Etiketlendi:, , , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: