ERMENİ SORUNU DOSYASI : ŞÜKRÜ SERVER AYA HOCAMIZIN SON GELİŞMELER HAKKINDAKİ AÇIKLAMALARI

LİNK : http://www.ushmm.org/information/press/press-releases/museum-statement-on-the-100th-anniversary-of-the-armenian-genocide

Sevgili Nuri ve Dostlar,

Museviler kendilerini açıkgöz sanırlar fakat Daşnakçılar, hem Hitler ile bir olup, özel lejyonları ile onları ölüm kamplarına yolladılar ve Hitler’i en son dakikaya kadar öven gazeteler çıkardılar, hem de sahteliği kesin olan bir belge ile, Carter zamanında, Holocaust müzesi duvarlarında büyük bir yeri bağış sözü ile kaptılar ve malum yalanı Müze duvarlarına çaktılar. Melih Berk kardeşimiz 2000 li yıllardan beri (müzeyi gezdikten sonra) uğraş vermekte. Son aylarda (kütüphanelerden yok edilen) yeni belgelerde de, Müzenin bu işi başından bildiği, aralarında çatıştıkları fakat her seferinde Ermenilerin üstte çıktıkları ve bal gibi Yahudi Holocaust dramını araklayıp bunu "Ermeni Soykırımına" dönüştürdükleri ve müzeyi de at gibi kullandıkları, onlara giden E-posta ve belgelere (Melih’ten), benim de onlara yolladıgım işaretlenmiş kitaba falan da azametleri nedeniyle aldırmadıkları bellidir. En son ANCA-Daşnakçılar onları gene aldatıp 100 cü Yıl Ermeni Soykırımı reklamlarına Holocaust müzesini alet ettiler; benim elime düştü. (Hikmet bey arkadaşımıza teşekkür)

Yazıyı ve linkleri okuyunca anlayacagınız gibi, Başkan’a bağlı olan Müze idaresi her yönden yasa ve kuralları çiğnemiş Ermenilerin paspası ve borazanı olmuştur.

Bizim arkamızda devlet kurumları veya görevde olan diplomatlar hiç bir vakit olmadı, olamayacakları da, bellidir. Ne görevleri, ne zamanları ne de kapasiteleri ve "anlama değerlendirme" ölçütleri maalesef bize uymaz!. Daha Davut Başbakan, C.Başkanı RTE’nin 2005 Münih ve 2007 New York konuşmalarından haberdar değil; içeride ve dışarıda bir sürü ipsiz-sapsız-bilgisiz Türk hümanist türedi… Bogaziçi, Üniversitemiz sizler Ankara’da yürürken, mezunlarını öldürenlere kucak açtı… (Zehir zemberek Mezunlar ofisine açık yazıma haliyle cevap yok…- Merak edene istek halinde yollarım). TÜSİAD para vererek dışarıdan 3 Ermeni profesör getirtir (Soros’tan artık TESEV’e bol para gelmiyor..başka kanallar devreye girer…Alman vakıflar da… ) onları dinler, fakat kapılar (danışmanları nedeniyle) mukabil görüşlere biz gibilere kapalıdır.

Haftaya B.Ü. de sınıf arkadaşımız Prof. Oktay Yenal’ın birinci ölüm yıldönümü münasebetiyle bir anma toplantısı yapılacak, bir tek Rahmi Koc arkadaşımız (geçen yıl Haliç’teki yemek yoluyla B.Ü. ye önemli katkı yapmıştı) konuşacak… Peki diğerleri? Oktay’ın kim oldugunu bile bilmeyen Şevket Pamuk ve Rektör Hanım! Bütün değerlerimizi yok etmektesiniz…

Önemli bir tesellimiz RTE’nin SOYKIRIMA karşı eski pozisyonunu muhafaza etmesi…Fakat, tedbiri, çareyi soran bile yok…Bu hafta başında Alman Cumhurbaşkanının Press Release’ini madde made ve işaretli belgelerle çevaplayan 4.5 kg lık bir paketi Almanya’ya yolladım. (Almanya’ya da "el verin deyince" elimiz havada kaldı… Bazı arkadaşlar rahat nasihat verir, kendileri merak edip öğrenmek zahmetine girmezler.)

Diğer bir ifade ile, biz siperlerden kafamızı çıkaramadıkça bizim dışımızda her türlü hile-hiyanet-kumpas devam edecektir. Aslında çareler vardır, fakat ring dışında ve eldivensiz… Yazıyı okuyunca anlayacağınız gibi, ERMENİ DİYASPORASI + US HOLOCAUST MÜZESİ BİRLİKTE BÜYÜK BİR POT DAHA KIRMIŞTIR. Ben kellemi ve kalemimi tek başıma uzattım… Şimdi sen yani sizler ne yapabilirsiniz?

Özellikle Amerika’daki arkadaşlar en azından bu mesajı basıp bir mektup içinde Beyaz Saraya "bilgi için" yollayabilirler… Kendi Senatör, Kongre üyesi, eski ve yeni diplomat ve sözcülerine Beyaz Saraya direkt baglı Müzenin B.M. ve diğer etik kuralları açıkça çiğnediğine vurgu yapılarak meselenin örtbas edilmesi önlenmelidir. ATAA ve diğer ABD kurumlarına önemli görev düşmektedir, bu kozu kullanmayıp da neyi bekleyeceksin de kullanacaksın?

Kendilerini akıllı sanan ve Diyasporacılarin elinde oyuncak olan Musevi arkadaşlara haber vermek lazım. Mevcut vaziyette Daşnakçılar hem Yahudileri yok etmekte Hitler’e ortak olmuş hem de şimdi "onlardan fazla" matem tutmaktadırlar. Evet top sizlerde…100’cu yıl kutlamalarına gelen Dış tarihçilere, iç ve dış delegasyonlara şu anda Erzurum da konferansta olan tarihçilere iletilebilir, AVİM bunu yayınına dahil edebilir… (Ben zaten dış dergilere cevaplarımı bile yerlerine sokamıyorum)…AYDINLIK ve diğer gazete yazarlarından da medet beklemiyorum, herkes köşesinde, seçim-parti derdinde…

İstek halinde Almanya’ya yolladığım Press Release’i – Cevaplı yollayabilirim. Bir de "One text fits all" diye her soykırım iddiasına maymuncuk cevap veren iki sayfalık bir yazım var. İsteyene hediye ederim, zamanı geldiği vakit açık ilaveli – çıkartmalı vs kullanabilirler.

Huyum gereği "teklif var…ısrar yok"… Bu konuya bile el vermeyecek olanları posta ile bilgilendirme nezaket ve takdiri de sizlere kalmıştır.

Herkese Sevgi Selam… (Arkadaşlar bunlar ödlek ve korkaktırlar, vurunca havaları kolayca bozulur…)

Şükrü S. Aya

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: