FETULLAH CEMAATİ DOSYASI /// HÜSEYİN GÜLERCE : Gülen Cemaatinin arkasında Amerika var

Fethullah’ın eski sözcüsü Hüseyin Gülerce konuştu

“F tipi örgüt hiç olmadığı kadar yıkıldı. Türkiye örgütün yeni hamlelerine ve kumpaslarına hazır olmalı” Eski Zaman Gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce bir dönem kendisinin de içinde aktif bir şekilde yer aldığı F tipi örgüt için bu açıklamaları yaptı. Gülerce, örgütün yıkıldığını belirtti, “Dikkatli olunmalı” uyarısı yaptı.

Yenişafak Gazetesi’ne konuşan Gülerce, “Ben Paralel Yapı ile mücadeleye etmeyi ve bunlara tavır koymayı memleket meselesi olarak görüyorum.” dedi. Örgütün üst üste mağlubiyetler yaşadığını belirtti.

“PARALEL YAPININ İŞİ BİTMİŞTİR”

Ben bugüne kadar hiç yıkılmadığı kadar yıkıldığını düşünüyorum. Sebebine gelince Fethullah Gülen mağlubiyeti hazmedip taşıyabilecek bir insan değil. Şimdiye dek hiç mağlup olmadı. Şimdi üst üste mağlubiyetler yaşıyor. Son iki hakimin hamlesindeki mağlubiyet de ona en az 25 Aralık mağlubiyeti kadar ağır gelmiştir. Bence Paralel Yapı’nın işi bitmiştir.

Gülerce, f tipi örgütünün hızlı büyümesinin Fethulah Gülen’in Pensilvanya’ya yerleştikten sonra olduğunu söyledi. Gülerce, “Şu anda Türkiye’de her kesimden insanın söylediği bir şey var; ‘bir din adamı, bir cemaat lideri tek başına Türkiye Cumhuriyeti hükümetine savaş açmaya cesaret edemez. Mutlaka bu insana, bilhassa Amerika’dan bir destek verilmiştir’ deniliyor” dedi.

Soykırım iddialarıyla ilgili Gülen’in Türkiye aleyhine faalieyt yürüttüğünü söyleyen Gülerce, “yeni kumpaslar olabilir” dedi.

“YENİ KUMPASLAR OLABİLİR”

Paralel Yapı’yı hükümet, yargı ve emniyet nasıl bir şey olarak tahayyül ediyorsa bu yapı, tahmin edilenin en az yüz katıdır. Ve bana göre daha onların yapacakları numaralar, kumpaslar bitmedi. İki tane hakimin davranışı nasıl herkesi şaşırtmışsa, Türkiye hazır olsun. Seçime kadar daha büyük şaşkınlık yaşayacağımız hamleleri ve kumpasları olabilir.

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: