YOLSUZLUK DOSYASI : Turkcell’in taşındığı tarihi bina Erdoğan’a yakın Rönesans İnşaat’a veri ldi

Turkcell, Taksim Tepebaşı’ndaki merkezini bırakıp Küçükyalı’ya taşındı. Tarihi bina Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı inşa eden Rönesans İnşaat’a verildi.

Turkcell, Taksim Tepebaşı’ndaki merkezini bırakıp Küçükyalı’ya taşındı. Turkcell’in kullandığı tarihi binadan ayrılmasının ardından “Bundan sonra ne olacak?” sorusu, iş dünyasının gündem maddelerinin birinci sırasında yer alıyor. Odatv’nin edindiği bilgilere göre; paha biçilemeyen tarihi bina Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı inşa eden Rönesans İnşaat’a verildi.

İş dünyası, Ak Saray’ı yapan şirkete tarihi binanın verilmesini “ödülünü aldı” şeklinde yorumladı.

TARİHİ BİNA OTEL OLACAK

Semtin simgelerinden olan Turkcell Tepebaşı Plaza, şehrin merkezindeki yerini bırakıp Küçükyalı’ya yerleşti. Tarihi binanın el değiştireceğinin gündeme gelmesinin ardından kulislerde “otel yapılacağı” yönünde görüşler paylaşılmıştı. İş dünyasının bu binayı otel olarak kullanacağının gündeme gelmesinde Galataport projesi ve İstanbul Sanayi Odası (İSO) Odakule binasının otel yapılması tartışmaları etkili olmuştu.

AK SARAY’IN MÜTEAHHİTİNE VERİLDİ

Odatv edindiği bilgilere göre; tarihi bina, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı inşa eden Rönesans İnşaat’a verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nı inşa eden Rönesans İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak’a ödül vermişti. Ak Saray’ı inşa eden Rönesans İnşaat’ın 550 milyon TL kaynağa ihtiyacı olduğu ve bu nedenle bizzat Erdoğan’ın talimatıyla tarihi binanın bu şirkete verildiği iddialar arasında.

ŞİRKETLER OTEL OLUYOR

Galataport Projesi nedeniyle Kabataş, Fındıklı, Salıpazarı hattındaki genel müdürlük binaları boşaltılmıştı. Özellikle sigorta şirketleri taşınmaya zorlanmıştı.

İstiklal Caddesi üzerindeki tarihi binaların da butik otel yapılması için inşaat şirketlerine verilmeye başlandığı biliniyor.

TURKCELL’E "AK-CELL" ELEŞTİRİLERİ

Turkcell’in yönetimine geçen hafta, bakanlığı döneminde Egemen Bağış’ın özel kalem müdürü olan İbrahim Bayram’ın danışman göreviyle atandığı gündeme gelmişti. Turkcell’in adı yönetim kurulu değişikliklerinin ardından "Ak-cell" eleştirileri yöneltilmişti. Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv’in görevinden ayrılmasıyla birlikte, Turkcell yönetiminden son iki yılda ayrılanların sayısı da 8’i buldu.

Caner Taşpınar

Odatv.com

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: