ERMENİ SORUNU DOSYASI : “Atatürk Soykırım İddialarınıza 1932’de Yanıt Vermişti, Unuttun mu, Avrupa ?”

Değerli Dostlar,

Avrupa gerçekten çok zavallı bir durumda.

Bugün Türk ulusunu soykırım gibi bir insanlık suçuyla suçlamaya kalkan, aslında kendi kışkırtmalarıyla yol açıp, desteklediği bir olayı Türk halkının sırtına vurmaya çalışan, soykırım anıtlarıyla her yerde boy gösteren Avrupa, 1932’de genç Türkiye Cumhuriyeti’nin Milletler Cemiyeti’ne (Birleşmiş Milletler) üye olması için kendi yasalarına bile karşı gelerek dâvetiye çıkarmış, ısrarla katılımını istemişti.

Bugün Türkiye’nin soykırım yaptığını Meclisinde kabul ederek, anıt diken Yunanistan, o günlerde "insanlığa daha iyi bir gelecek sağlamak için, Türkiye Cumhuriyeti, yapılacak davetin şerefine hak kazanmıştır.Yunan delegeler, Türkiye’nin Milletler Cemiyeti’ne girmesini özellikle selamlayacaklardır" derken, Avustralya delegesi, "Türkiye’nin Milletler Cemiyeti’ne davet edilmesine dair öneriyi hararetle destekleriz. Bir çok kuşaklardan süregelmiş en yüksek bir kültüre ve olağanüstü ciddi bir ulusal niteliğe sahip olması, Türkiye’nin en belirgin niteliklerinden biridir" diyor ve konuşması sık sık alkışlarla kesiliyordu.

Bugün sözde soykırımın bayraktarlığını yapan Fransa delegesi ise şöyle diyordu, "Türkiye’nin davet edilmesi için açıklanan duygulara katılmak üzere Fransa adına bizzat kendim gelmek istedim. Avrupa ile Asya arasında bağlılık kuran bu çok eski ülkenin Cemiyete katılması, izlenen evrensel değerlerin bir sembolüdür". Dün de bugün de Türkiye’nin soykırım yapmadığını sıklıkla ifade eden İngiltere’nin o süreçteki delegesi, "Türkiye çağrıyı kabul ederse, İngiltere hükümeti bunu ilk kabul edeceklerden biri olacaktır" diyordu. Bugün sözde soykırımın savunuculuğuna soyunmuş olan Almanya, o günlerde temsilcisini şöyle konuşturuyordu, "Ünlü Başkanı Atatürk’ün isabetli yönetimi altında uluslararası barış yapıtında işbirliğine özellikle layık olan Büyük Türkiye Cumhuriyeti’nin davet edilmesini Almanya memnunlukla karşılar". Diğer üye devletlerin delegelerinin oylarıyla Türkiye’nin davet edilmesine oybirliğiyle karar verilmişti.

"Bu davet" diyor Cengiz Özakıncı, "Türkiye’nin hiç bir konuda, hiç bir yaptırımla karşılaşmaksızın, hiç bir hesap sorulmaksızın, tüm geçmişinin uluslararası hukuka uygunluğu onaylanarak üyeliğe kabul edilmesi anlamına geliyordu".

Saygın araştırmacı yazar Cengiz Özakıncı’nın bu çok değerli bilgilendirmesi, ekli dosyada.

Değerli Dostlar,

Dün öyle, bugün böyle davranan bir Batı dünyası var karşımızda; bunu bilmek, öncelikle bu gerçeği kendi bilincimize katmak, sonrasında ise yurttaşlarla paylaşarak Batı’nın karşısına dikilmek gerek!

Dostlukla,

Lâle Gürman

SOYKIRIM İFTİRALARINA ATATÜRK’ÜN YANITI.pdf

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: