İLLUMİNATİ DOSYASI /// BÜLENT ERİŞ : İllüminati, Pi Sayısı ve 3/11

11 sayısı Kabalistik sistemde, sezgi gücünü ve enerjilerini önündeki konuya derinlemesine nüfus ettiren ve ruhsal olarak karşısındaki insanı ele geçiren, başardığı işlerde farklı bir üslup ve yol izleyen, ruhsal yetenekleri bazen aşırı uçlara kayabilen ama bununla kendini kabul ettirmeyi başaran bir güç olarak temsil edilir.

Bu temsil; batıl inançlara, gerçek olmayan bilgilere, ön yargıya, dinin sosyal hayat üzerindeki etkisine, iktidarların kötüye kullanımına karşı Aydınlanma Çağı’nın başlangıç döneminde 1 Mayıs 1776’da kurulmuş olan İllüminati topluluğunu da genel hatlarıyla açıklamaktadır.

İllümünati’nin bahsedilen hedeflerine ulaşma çabasında, en çok anlatılan Komplo Teorisi; Zihin Kontrol Silahları ve kodlarıdır. Bunların en bilineni de; 11 Eylül saldırılarında ilk kaçırılan uçağın 11 sefer sayılı olması ve bu uçakta da 11 mürettebatın bulunmasıdır. Biraz zorlama gibi gözükse de tarih boyunca, 3 tane 11 ve İllüminati ilişkisinin bilinen bir gerçek olduğunu kabul etmemiz gerekir.

Peki bu ilişki nereden gelir?

Cevap aslında çok basit, İllüminati; hemen hemen her uygarlıkta değişik isimlendirmelerle yer edinmiş Ana Tanrıça (İsis, İştar, Venüs) ‘ya dayalı anaerkil bir inanışın, Paganlık, Gül Haçlılar, Tapınakçılar, Masonluk gibi bir koludur. Bu inanış kimi tarihçilere göre, Atlantis-Mu Uygarlıkları’na ve gerçek bilgiye kadar uzanır.

http://blog.radikal.com.tr//dunya/katolik-kilisesinin-salyangoz-ve-tavsan-korkusu-97751 yazımda, içe doğru spiral şekilde uzanan yaradılışsal desenden bahsetmiştim.Bu şekil Fi sayısını, yani Tanrı’nın sayısı denilen 1,618’in tanımlanmasındaki en klasik döngüdür. Yenilenmeyle, yeniden doğuşla ve ruhun kendini nihayetine erdirmesiyle bütünleştirilmiştir. Atlantis ve Mu gibi kayıp uygarlıkları arayan araştırmacılar için de sürekli olarak karşılarına çıkan bir işarettir.

Dairesellik, yeniden doğuş ve döngü bu yol için önemlidir. Bir sayı daha vardır ki, sonu halen bulunamamış bir sabitliği temsil eder. Dairenin çevresinin, çapına oranı olan 3.14, yani Pi sayısı.

Pi sayısının ilk basamaklarını yazarsak; 3.14159265….

ayırırsak

3 1415 92 65

toplarsak

3 11 11 11

3 tane 11 ile karşılaşırız.

İllüminati’nin imzası olan 3/11, aslında Pi sayısı üzerinden sonsuzluğa doğru bir göndermedir.

Görüşmek dileğiyle,

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: