ERMENİ SORUNU DOSYASI /// HİKMET GÜRKAYNAK : PAPA VE PUTİN EFENDİLERE AÇIK MEKTUP

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki Ermeniler 19. Sonlarında ve 20. asır başlarında Anadolu’da vahşice yaptıkları toplu katliamları örtmek için bu soykırım yalanlarını ortaya atmışlardır. O yıllarda Rus birliklerini destekleyen Ermeni çeteleri çok kısa bir sürede Van’a ulaştıklarında 473.000 Türk’ü, Kürdü ve Yezidi’yi vahşice katlettiler. İşte size dünya ülkelerindeki arşivlerinden bazı notlar:

1- A.B.D’de Ermeni Gazetesi Gochnak’ta 25 Mayıs 1914’te yayınlanan haber; “Van’da 1500 Türk kalmıştır. 60.000 kişi iki günde katledildi.”

2- Garo Pastermedjian’ın “Ermenistan savaşının kazanılmasında en önemli faktör-1918” adlı kitabından; “Bir hafta süren kanlı savaş sonunda Azeriler 10.000 kişi kaybederken, Ermenilerin kayıpları ise 2.500 kişi idi.”

3- Yüzbaşı Emery Niles ve Artur Sutherland’ın 16/08/1919 tarihli raporları. A.B.D arşivleri; No:184.021/175 “ Tespit edilen fiziki delillerin gerçekleştiğini gördüğümüzde anladık ki; Ermeniler Müslümanları vahşetin en ince detaylarına kadar inerek öldürmüşlerdir. Köy ve kasabalarını yakıp yıkmışlardır. Ermeni çeteleri Müslüman evlerini basarak sivil halkı işkence ile öldürerek ülkeyi de harabe haline getirmişlerdir.

4- İstanbul işgal edildikten sonra İngilizler Osmanlı ileri gelenlerini ve Bürokratlarını tutuklayarak Malta’ya sürgün etti. İngiliz Kraliyet Mahkemesi uzun araştırmalar sonunda soykırımla ilgili hiçbir delile ulaşamayıp takipsizlik kararı vermiştir. Peki, Türklerin elinde böyle bir mahkeme kararı varken Ermenilerin ellerinde ne var?

5- Araştırmacı arkadaşım ve hemşerim Mehmet Perincek’in bakın Rus arşivlerinde bulduklarından bazıları:

a) Ermeni tarihçi Lalayan’ın sadece 1918-20 yıllarında Kürtlerin yüzde 98’i, Türklerin yüzde 77’sinin ve Yezidilerin de yüzde 40’nın imha edildiğini tespit etmiştir.

b) Rus Generallerden Kornagof, Tümgeneral Abatsiyev, Kafkas Ordusu Mahkemelerinin Ermenileri neden idama mahkûm ettiklerini lütfen Putin Efendi araştırıp okusun bakalım. Açıkça görecektir ki Ermeniler vahşice katliamlar yaparak soykırıma yönelmişlerdir.

Papa Efendiye gelince Hıristiyanların Dünyada yaptıkları katliamlarla soykırımları yakında yayınlayacağız…

BİZ TÜRKLER SOYKIRIM YAPMADIK VATANIMIZI SAVUNDUK. BİZİM HİÇ KİMSEYE VERİLECEK BİR ÇAKIL TAŞIMIZ YOKTUR. BU BÖYLE BİLİNE…

Hikmet GÜRKAYNAK

Araştırmacı- Yazar

Reklamlar

Etiketlendi:, , , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: