GÜNDEM ANALİZİ : KENAN EVREN’İN VEFATI, MEHMET ALİ BİRAND VE 12 EYLÜL DARBESİ

İLETEN : T.C. BURHAN SAVAŞ – burhan

ÖZEL BÜRO NOTU :EMEKLİ ORGENERAL VE CUMHURBAŞKANI KENAN EVREN 98 YAŞINDA VEFAT ETTİ. ÖZEL BÜRO OLARAK KOMUTANIMIZA RAHMET, YAKINLARINA SABIR DİLERİZ. TÜRKİYE’DE BİR KESİM ÖZELLİKLE MUAHAFAZAKAR OLANLAR KENAN EVREN’İ SEVMEZ HATTA NEFRET EDER. 12 EYLÜL DÖNEMİNDE HAPİSHANELERDE İŞKENCEYE UĞRAYANLAR, GÖZALTINDA KAYBOLANLAR VE İDAM EDİLENLERİN VE DAHA BUNUN GİBİ BAZI OLAYLARI 12 EYLÜL KOMUTA HEYETİNE MÂL EDERLER. 12 EYLÜL DARBESİNE KARŞI AĞIR SÖZLER SÖYLERLER. TABİ BURADA 12 EYLÜL DÖNEMİNDEKİ TÜM OLUMSUZLUKLARI MİLLİ GÜVENLİK KONSEYİNE YÜKLEMEK NE DERECE DOĞRUDUR TARTIŞILIR. AMA 12 EYLÜL DARBESİ OLMASAYDI DAHA NE GİBİ OLAYLARIN OLACAĞINI KESTİRMEK ZOR DEĞİL. BU NEDENLE KONUYA BİR DE BURADAN BAKMAK VE O DÖNEMİN KONJONKTÜRÜNE GÖRE DEĞERLENDİRMEK GEREK. AŞAĞIDA ÜYEMİZ BURHAN SAVAŞ BEYİN GÜZEL BİR ANALİZİNİ PAYLAŞIYORUZ. BURHAN BEYE ANALİZİ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

Evren için Amerikan Oğlanı diye lâkap takan Mehmet Ali Birand’dı.

Bu arada , Evren dönemindeki mahkemelerin tüm arşivi orada duruyor.

Mehmet Ali Birand ; Kürt asıllı , Humeyni İran’da ihtilâl yaparken Tahran Büyükelçimiz olan , ünlü Barış Derneği Başkanı Mahmut Dikerdem’in kızkardeşininin oğluydu.

Mehmet Ali Birand Belçika Vatandaşı idi. ABD’nin Evren’den bin kat fazla Oğlanı idi. NATO’nun merkezi Belçika’nın Brüksel’i değil mi ? Brüksel’de ABD’den izinsiz havada Havada kuş uçabilir, Karada Domuz yürüyebilir mi ?? !!

Kandil’e her istediğinde anında ışınlanan , Öcalan’a serbest bırakıldığında ilk röportajı kendisiyle yapma sözü alacak kadar yakındı. M.Ali Birand TRT’yi naylon faturalarla dolandırdığı için 11 ay hapis cezası almış , ama Mesut Yılmaz tarafından basından kovulmaktan ve hapis yatmaktan kurtarılmıştı.

Evren Amerikan oğlanıysa , her terfide , seçimde amerika’ya postu seren general ve siyasiler kimin oğlancıkları peki.

Ya , bu Türk Milleti ne zaman akıllanacak.

Evren’e sövenlerin birçoğu , 12 Eylül olmasa günde ölen 30-40 kişilik listede sonraki birkaç ayda kesin mevta olacak olan tipler.

12 Eylül’leri ; Ecevit’in , önce General , sonra Ege Ordu Komutanı ve en nihayet G.Kurmay Başkanı yaparak başını belâya soktuğu , kendi halinde ZAVALLI hoca oğlu göçmen çocuğu

Kenanlar üzerinden yorumlamak , eleştirmek ne akılsızca , ne sığ bir tavırdır.

Olay , Kenan Evrenler’e indirgenecek kadar basit midir ?

NATO bu işi yıllarca kaç yüz en üst düzeyde sayısız KURUM ve sivil , asker adamları ile fırına vermiş , saati geldiğinde fırlatma düğmesine basmıştır. Biraz NASA inceleyin , biraz küresel ekonomik kriz operasyonu inceleyin arkadaşlar.

T.C. Burhan

12 EYLÜL DARBESİNİ ANLATAN BİR ANALİZ EK’TEDİR !!!

12 EYLÜL DARBESİ.pdf

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: