YARGI DOSYASI : SİVİL ANAYASAYI HAZIRLAYANLAR AB’Cİ ve SOROS’CU CIKTI

Akıl hocaları Avrupa Birliği….

İLETEN : TUNCAY ERCİYES

"Türkiye, Avrupa’nın gerçek partneri olabilmek için klasik milliyetçi KEMALİZM’LE MÜCADELE ETMELİDİR. Devletin gücü azaltılmalıdır. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN FOTOĞRAFLARI KAMU BİNALARININ DUVARLARINDAN İNDİRİLMELİDİR. ATATÜRK YAŞASAYDI AB ile üyeliği imzalayabilir miydi diye sormak lazım. Bence HAYIR."

Imza;Türkiye-Avrupa Karma Parlamentosu Eş Başkan Yardımcısı Andrew Duff (Eylül 2005’te yazdığı makalesinden)

AKP’ye, sözde sivil anayasa hazırlayan ve başkanlığını Prof. Dr. Ergun Özbudun’un yaptığı kurulunun bugüne değin gizli tutulan beş komisyon üyesinin isimleri açıklandı. Çoğu, Anayasa’daki Kemalist unsurların ayıklanması görüşünü savunan öğretim üyelerinden bazılarının TESEV’le bağlantısı var. Ekipte yer alan Doç. Dr Zühtü Arslan, ABD’nin paralı silahşörü olan Soros’un mali destek verdiği TESEV’in kıdemlilerinden biri…Polis Akademisi’nde de ders veren Arslan, AB’nin fonladığı, TESEV’in TSK’yı hedef alan “Almanak 2005” çalışmasına katılanlardan biri.

ARSLAN HAKKINDA TSK İLE POLİSİ KARŞI KARŞIYA GETİRDİĞİ İDDİASIYLA DAVA AÇILDI.

AMA O ŞİMDİ AKP İÇİN SİVİL BİR ANAYASA HAZIRLIYOR!!!

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Almanağa sert tepki göstermişti..

Harp Akademileri Komutanlığında 2006-2007 eğitim öğretim yılı açılış töreninde yaptığı konuşmasında, Söz konusu raporda, ağırlıklı olarak Türk Silahlı Kuvvetlerinin işlevlerinin ele alındığını belirterek, raporun ön sözünde yer alan " İtaat kültürünün yerine itiraz kültürünü yerleştirmeyi amaçladığı " yolundaki ifadelerin, raporun gerçek niyetini açıkça ortaya koyduğunu bildirmisti.

İşte,Kemalizmi, Türkiye Cumhuriyeti’nden silmeyi amaçlayan ekip,

Prof. Dr. Ergun Özbudun, (Bilkent Üniversitesi)

Prof. Dr. Levent Köker (Gazi Üniversitesi)

Prof. Dr. Yavuz Atar (Selçuk Üniversitesi )

Prof. Dr. Fazıl Hüsnü Erdem (Dicle Üniversitesi)

Doç. Dr. Serap Yazıcı (Bilgi Üniversitesi)

Doç. Dr. Zühtü Arslan (Polis Akademisi)

Sevgili Dostlarim,

BOSUNA SECiLMEDİ BU INSANLAR.

Asagidaki yaziyi okumanizi ve Turkiye’ye kimlerin, nasil bir elbise diktiklerini ogrenmenizi tavsiye ederim.

Sevgilerimle.

Tuncay Erciyes

SiViL ANAYASAYI HAZIRLAYANLAR SOROS’UN COCUKLARI CIKTI.. Nadir Eyinnen

Ekipteki şahısların Ortak noktası; Atatürk aleyhtarlığı, NE SOYLEDiKLERiNE BiR BAKALIM:

Anayasa (Kemalizm) İdeolojiye bagli olmayacak… Prof. Ergun Özbudun(Bilkent Üniversitesi), Bir anayasanın ideolojiye(kasit belli, KEMALiZM’E) ideolojisinden bağlı olmasının doğru olmadığını savunDU. Özbudun, "Bu nedenle renksiz bir anayasa yapılması görüşlerinde haklılık vardır" diye konuşTU. Askeri Şura ve Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu kararları ile Cumhurbaşkanı’nın tek başına yaptığı işlemler ve OHAL kararnamelerini gösteren Özbudun, "Bunları yargı denetimine açacağız" demişti.

"Kemalizm engel" dedi…Prof. Dr. Levent Köker (Gazi Üniversitesi): Demokratik çoğulcu yaklaşımı, sol ideolojiye yön gösteren görüşleriyle tanınıyor. Atatürk karşıtı söylemiyle AKP’nin ilgisini çekti. Bir yazısında şu görüşlerini kaleme aldı: "Kemalizm’e artık aşılması gereken bir tarihi fikirler bütünü olarak bakmalıyız. Kemalizm olduğu sürece Türkiye’nin Avrupa’yla entegrasyonu gerçekleşemez. Kemalist Türkiye’nin vesayet rejimi olarak adlandırılmış olduğunu da hatırlamak lazım."

Türklük’e karşı çıktı..Prof. Dr. Fazıl Hüsnü Erdem (Dicle Ü.): Anayasa’nın Atatürkçülük unsuruyla tekçi bir resmi ideolojiye sahip olduğunu savundu, bir yazısında, "Türklük’ün etnik bir çağrışım yapmadığı ve yalnızca vatandaşlığı ifade eden bir terim olduğuna ilişkin söylem, özellikle Kürtler ve gayrimüslim azınlıklar açısından inandırıcılıktan uzaktır" dedi. Erdem, Genelkurmay’ın 27 Nisan bildirisi ve yargıdan gelen açıklamalar konusunda da, "Yerleşik demokrasilerde benzerine rastlanılması mümkün olmayan bütün bu beyanat, bildiri ve kararlar alt alta konulup okunduğunda, bir cephe harekátıyla karşı karşıya olunduğu; seçilmişler eliyle yürütülen demokratik siyasetin atanmışlarca kıskaç altına alınmaya çalışıldığı görülür." DEDİ.

Anayasa Mahkemesi’ni hedef aldı..Doç. Dr. Serap Yazıcı (Bilgi Ü.): Küçük yaşta geçirdiği trafik kazası nedeniyle eğitimini ámá olarak sürdürdü ve akademik kariyer yaptı. Bir yazısında "Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olamayacağı iddiası bir söylem olarak da demokratik değildir" derken, Anayasa Mahkemesi’nin 367 kararını eleştirerek, siyasi konjonktüre göre karar alındığını savundu.

Sürekli Sezer’i eleştirdi..Prof. Dr. Yavuz Atar (Selçuk Ü.): Cumhurbaşkanı’na tanınan yetkilerinin parlamenter sistemden sapma olduğunu savunuyor. Yürürlüğe girmeyen 5 artı 5 düzenlemesiyle ilgili Anayasa Mahkemesi’ne dava açan 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’in görev süresinin sona erdiğini iddia etti.

TSK’ya saldırıyor..Doç. Dr. Zühtü Arslan (Polis Akademisi): Ünlü spekülatör Soros destekli TESEV’in Almanak 2005 çalışmasına katıldığı için Genelkurmay Baskani Buyukanit’dan şiddetli tepki gördü. Bir yazısında "Böylesine geniş bir çerçevede tanımlanan milli güvenlik kavramı, silahlı güçlerin aynı zamanda ideolojik devlet aygıtı olarak işlev görmesini ve aslında milli güvenlikle doğrudan ilgisi olmayan konularda söz sahibi olmasını beraberinde getirmektedir" dedi. Hakkında ‘TSK ile polisi karşı karşıya getirdiği’ gerekçesiyle soruşturma açıldı.

Soros parasıyla rapor yazdılar…Soros parasıyla hazirlanan TESEV’in ALMANAGINA makale yazdilar..

Bilkent Üniversitesi Prof. Dr. Ümit Cizre-“İtaat kültürü yerine bilimsel itiraf ve itiraz”,

TBMM Araştırma Merkezi’nden Dr. Ahmet Yıldız-“TBMM”,

Polis Akademisi’nden Doç. Dr. Zühtü Arslan, Yıldız Teknik Üniversitesi Doç. Dr. Gence Özcan “MGK”,

Emekli Askeri Savcı ve Hakim Dr. Ümit Kardaş-“Askeri Yarg”ı,

Gazeteci Lale Sarıibrahimoğlu-“Türk Silahlı Kuvvetleri-Jandarma-Sahil Güvenlik”,

Polis Akademisi Doç. Dr. İbrahim Cerrah-“Polis”,

Polis Akademisi Yrd. Doç. Dr. Ertan Beşe-“Özel Hareka-Geçici Köy Korucuları-JİTEM”,

Polis Akademisi Doç. Dr. M. Bedri Eryılmaz-“Özel Güvenlik-Polis İstihbarat”,

Polis Akademisi Doç. Dr. Önder Aytaç-“Medya ve Gazeteci”

Yazar Ferhan Ünlü ise “MİT ve Sivil Toplum”

Seçimin ardından harekete geçtiler..Anayasa Profesörü ve AKP Mersin milletvekili Zafer Üskül, daha milletvekili yemini etmeden yaptığı açıklamada oluşturmayı düşündükleri sivil ve renksiz anayasayı anlatırken, Anayasa’da Atatürk Milliyetçiliği’nin, Atatürk İlke ve İnkilapları’nın ve bunların yansımaları olan kavramların yer almasına gerek olmadığını, bu kavramların Anayasa Mahkemesi’nin yasaları denetlemesi sırasında yer aldığını, anayasada ideolojilerin ifade edilmemesi ve dayatılmaması gerektiğini ifade etti. İdeolojilerin siyasi partilerin işi olduğunu, anayasanın tüm ideolojilere eşit mesafede olması gerektiğini savundu.

Akıl hocaları Avrupa Birliği….Türkiye-Avrupa Karma Parlamentosu Eş Başkan Yardımcısı Andrew Duff, "Türkiye AB konusunda kendisini ayağından vurma konusunda ısrar ediyor" demişti. Orhan Pamuk davasının kaotik bir adım olduğunu savunan Andrew Duff, Eylül 2005’te yazdığı makalesinde şunları kaleme almıştı. "Bundan sonra benim gibiler dahi Türkiye’yi savunamaz hale gelecek. Türkiye, Avrupa’nın gerçek partneri olabilmek için klasik milliyetçi Kemalizm’le mücadele etmelidir. Devletin gücü azaltılmalıdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafları kamu binalarının duvarlarından indirilmelidir, Atatürk yaşasaydı AB ile üyeliği imzalayabilir miydi diye sormak lazım. Bence hayır."

Almanağa sert tepki göstermişti..Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Harp Akademileri Komutanlığında 2006-2007 eğitim öğretim yılı açılış töreninde yaptığı konuşmasında, Soros destekli TESEV’in yayınladığı almanağa geniş yer vermişti. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin konumu konusunda içeriği pek çok maddi hatayla dolu yeni bir belge, almanak yayınlandığını " belirten Büyükanıt, " Bu belgede dikkat çeken en önemli konu, dokümanı oluşturan 22 bölümden 9’unun polis akademisi tarafından yazılmış olmasıdır.

Bu kurumsal iş birliğine en fazla ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde, devletin önde gelen kurum ve kuruluşlarının bu tür çalışmalara katılmalarının nasıl bir fayda sağlayacağını da takdirlerinize bırakıyorum " dedi. Söz konusu raporda, ağırlıklı olarak Türk Silahlı Kuvvetlerinin işlevlerinin ele alındığını belirterek, raporun ön sözünde yer alan " İtaat kültürünün yerine itiraz kültürünü yerleştirmeyi amaçladığı " yolundaki ifadelerin, raporun gerçek niyetini açıkça ortaya koyduğunu bildiren Orgeneral Büyükanıt, bu tür raporların gelecekte de yayımlanması durumunda daha açık ve net belgeleri kamuoyu ile paylaşacağını da dile getirdi. Ve AKP’li Mehmet Dülger’e cevap niteliginde, şöyle devam etti;

" Bu anlamsız raporun tanıtım konferansına Türk yetkililer de fiilen katıldı ve konuşma yaptılar. Basında yer alan bu konuşmalardan bazı ifadeleri takdirlerinize sunuyorum. ‘Türk aleminin 200 senedir siyasetle çözemediği en çetin problemlerden bir tanesi, Türk ordusunun silahlanmasıdır. Nereden elde ediyor bu silahı. Hangi imkanlarla’. Sanki Türk ordusu silah kaçakçılığı yapıyor. Gizli gizli silah sokuyor ülkeye… ‘Savunma bütçemiz şeffaf değildir. Milli Eğitim Bütçemizde birbirimizin gırtlağına sarılırız. Savunma bütçesi geldiği gibi gider’.

Savunma bütçesi bir yılda hazırlanıyor. 15-20 filtreden geçiriliyor. ‘Silahlı Kuvvetleri üzerinde yasama, yürütme ve yargı bağlamında hiçbir organın denetleme yetkisi yoktur’. ‘Milli Güvenlik Siyaset Belgesi bakana imza karşılığı verildi. Utanarak söylüyorum milletvekiliyim. İçinde ne olduğunu bilmiyorum’. Bunlar gerçekleri yansıtmayan, Silahlı Kuvvetleri incitecek beyanlar olduğu için burada ifade ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yapısı, bu yapı içindeki kurumların ve bir bütün olarak sistemin işleyişi konusunda içimizdekilerin bu hayret verici bilgi noksanlığı karşısında neredeyse biraz önce eksik bilgileri nedeniyle tenkit ettiğim yabancılara haksızlık ettiğimi düşüneceğim.

"Şer odağı yeni anayasa, Türkiye’nin "Sıradaki savaşı" olacak.. The Economist.

Ordunun elinden gücünün alındığını söyleyen Economist, "gözlemcilere göre Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt ‘şer odaklarından’ bahsederken bu yeni anayasaya atıfta bulunuyordu" diyor, ve generallerin şimdi bir ihtimal Cumhurbaşkanı Gül ile Başbakan Erdoğan’ın arasını açmaya çalışacağı yorumlarını aktarıyor. Sivil anayasa projesi, Economist’in attığı başlığa göre, Türkiye’nin "Sıradaki savaşı" olacak

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: