PKK DOSYASI : Almanya`nın PKK ve Plaj Sevgisi /// 2006 TARİHLİ

İLETEN : ORHAN KÖMÜRCÜ

Dünyada ne kadar eli kanlı terör örgütü varsa, hepsinin Almanya’da özellikle Köln’de bir merkezinin olması acaba bir tesadüf mü? Almanlara sorarsanız "Kuzey Ren Westfalya Eyaleti Almanya’nın en demokratik eyaletidir ve bu nedenle yasalar buna izin veriyor" derler. Kısacası, Almanya’nın aslında işine gelen teröristleri resmen kollayan bir anayasaya sahip. Almanya Türkiye ile ne kadar içli dışlı ise İran ile de o kadar içli dışlıdır. İran’da Almanya ve Fransa çok büyük söz sahibidir. Bu ülkelerin şirketlerine her türlü ayrıcalık tanınmıştır.

Gel gelelim sözde dost Almanya bu iki ülkeye kanlı saldırdılar ve eylemler düzenleyen terör örgütlerine de açıkça sahip çıkıyor. Bugün Almanya’da PKK tarafından yönetilen yüzlerce oluşum var. Başta PKK’nın yöneticileri olmak üzere, ne kadar Türkiye’yi giremeyen terrorist varsa hepsine oturma izni verilmiş durumda. Vızır vızır İran üzerinden Irak’a girip çıkıyorlar. PKK’ya kurdurulan gazeteden, kültür derneğine, ticari şirketlerden Kürdistan Kızılayı’na kadar, tüm oluşumlar Almanya’dan resmen yardım da alıyor. Aynı şekilde Mesut Barzani’nin kardeşi Dilşad Barzani uzun yıllar Alman istihbaratı tarafından korunda, şimdi de Kürdistan büyükelçisi olarak resmen Berlin’deki villasında itibar görüyor. ABD’nin kurduğu özel istihbarat teşkilatı’nın Avrupa tarafını da buradan yönetiyor.

Teşkilata parayla hem Türk hem de Kürtlerden özel eleman kazandırıyor. Düşünebiliyor musunuz, Türkiye düşmanı Dilşad Barzani’ye Türkiye’nin yöneticileri uzun yıllar Kırmızı pasaport vermişti, istediği zaman büyükelçiliğimize girip çıkıyordu.

Son dönemde Irak’ta KDP ile resmen barışan ve Mesut Barzani’nin koruması altına giren PKK, çoğu İran Kürtlerinden oluşan PJAK adlı örgütü kurdu.
İran’da ciddi terör eylemleri düzenliyorlar. İran ordusunun geçenlerde PJAK’ın Kandil dağı’ndaki kamplarına binlerce askerle ve yüzlerce top atışıyla operasyon düzenlediğini biliyoruz.

Peki, PJAK’ın lideri kim? Eski İran Komünist Partisi TUDEH’in el kanlı liderlerinden ve İran’da ihanetin sembolü olarak bilinen Hacı Ahmedi…1979-80 yılları arasında Türklerin önceleri yoğun yaşadığı, şimdilerde ise Kürtlerin doldurulduğu NAGADE’de Şii Azeriler ile Sünni Kürtleri birbirine düşürenlerin başında olan bu tip, yaklaşık 1200 kişinin hunharca öldürülmesiyle sonuçlanan olayların da kahramanıdır. Olayların ardından İran’da toplumu birbirine düşürüyor diye hain ilan edilen Ahmedi, apar topar Almanya’ya kaçtı. Almanya’ya gitmek isteyen dürüst ve namuslu bir vatandaş ikinci sınıf bir muamele ile en az 15 gün vize için beklemesi gerekirken, teröristler istedikleri yerden ilk uçağa binip gidecek kadar Almanya’ya yakın olmaları çok düşündürücüdür.

Bu tip, yaklaşık bir yıldır aynı PKK gibi İran’da kendi halkında haraç toplayan, kanlı eylemler ve baskınlar düzenleyen, mayın döşeyen ve Almanya’ya çok sadık PJAK adlı örgütün lideri oldu. O da Köln’de yaşıyor. Bütün talimatlarını ve eylem kararlarını Köln’de alıyor. Almanya Hacı Ahmedi’nin sadece telefonlarını dinlese en az 20 yıl hapse atacak malzeme çıkartır. Aynı şekilde, Mesut Barzani’ye uzun yıllar tercümanlık yaparak sempati kazanan, adını da Rojhat olarak değiştiren bir Türk, Türkiye Kürdistan Demokratik Partisi’ni Almanya’dan yönetiyor. Bonn’da Peyam Kurd adlı gazete çıkartıyor ve Güneydoğu’daki bütün Kürt vatandaşlarımızın düğünlerine ve nişanlarına Mesut Barzani adına cumhuriyet altını gönderiyor.

Türkiye hala bataklığın yerini bile göremeyecek kadar kötü yöneticiler tarafından yönetilmeye devam ediyor. Türk halkı açıkça düşmanlık yapanlara
taviz üstüne taviz veren ve bunu yaşam biçimi haline getirmiş, milli onuru korumaktan aciz, gücü köylüye, garibe yetenler tarafından resmen
uyutuluyor.

NOT: Türkiye Monşerler Birliği hala Danimarka’dan yayın yapan Roj TV’yi kapatacak. PKK’nın ikinci haber kanalı bugünlerde yayına çıkmak üzere. Atatürk sonrasında yabancılar karşısında el pençe olmayı medeniyet sanan kokteyl kuşu bazı monşerler, bırakın ROJ TV’yi kapattırmayı, acaba 6 aydır yayında olan PKK’nın müzik kanalı Mezopotamia Music Channel (MCC) dan haberleri var mı? Uydudan yapılan yayında Kürtçe ağırlıklı şarkıların yanısıra en popüler Türkçe parçalar da art arda yayınlanıyor. Hem de hiç kimseye bir kuruş telif ödemeden.

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: