AK PARTİ DOSYASI : AP’den Davutoğlu’na Çok Ağır Dr. Hatice Özçelik Mektubu

Avrupa Parlamentosu Yeşiller Grubu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na çok ağır bir mektup göndererek, çalıştığı hastaneden kovulan Dr. Hatice Özçelik’in durumunu gündeme getirdi.

Yeşiller Grubu Eşbaşkanı Rebecca Harms, ‘ciddi endişelerini’ vurguladığı mektubunda Davutoğlu’na ‘otoriterleşmeye doğru gidişe’ acilen müdahale etme çağrısı yaptı. Cihan’ın ulaştığı mektupta Harms sık sık ‘çok endişeli’ olduğunu kaydetti.

‘Artan ümitsizlik’ içinde Türkiye’deki gelişmelerle ilgili kendisiyle temasa geçme ihtiyacı hissettiğini belirten Harms, yargıya yapılan siyasi müdahaleleri ve basına baskıları yakından takip ettiğini belirterek, ‘ciddi endişeler taşıyorum’ ifadesini kullandı.

Hakimler Metin Özçelik ile Mustafa Başer’in HSYK tarafından savunmaları dahi alınmadan tutuklanmalarını ‘yasadışı’ olarak nitelendiren Harms, Metin Özçelik’in eşi Dr. Hatice Özçelik’in yine savunması alınmadan ve hiçbir gerekçe gösterilmeden Bezm-i Alem Üniversite Hastanesi tarafından işten çıkarılmasına tepki gösterdi.

Harms, mektubunu “Türkiye Cumhuriyeti’nde hukukun üstünlüğü ilkesinin tekrar tesis edilmesi, otoriter ve gayri-demokratik bu gidişin acilen durdurulması için müdahale etmenizi rica ederim.” cümlesi ile bitirdi.

HAKİM EŞİ TAHLİYE VERDİ DİYE…

İstanbul 29. Asliye Ceza Mahkemesi Hâkimi Metin Özçelik, Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca’nın reddi hâkim talebini kabul ettiği için tutuklanmıştı. Hakim Özçelik’in eşi Dr. Hatice Özçelik’in de, Vakıf Gureba Bezm-i Alem Hastanesi’ndeki işine ‘Emir, yukarıdan geldi. İş akdini feshetmek zorundayız’ denilerek son verildi.

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: