SİBER GÜVENLİK DOSYASI : Rusya ve Çin, siber güvenlik anlaşması imzaladı

400165014033400279.jpg

Dünyanın en güçlü ülkelerinden Rusya ve Çin, siber güvenlik konusunda el sıkıştı. The Wall Street Journal’da yer alan bilgilere göre iki ülke, birbirine siber saldırıda bulunmayacak ve internet güvenliği üzerine birlikte hareket edecek. Oluşabilecek tehditlere karşı birbirlerini bilgilendirecek ve çözüm bulmaya çalışacaklar.

Rus yetkililer, Çin ile yapılan bu anlaşmanın Doğu’ya yönelik çok önemli bir adım olduğunu bildiriyor ve bu büyük ortaklığın diğer ülkeler için de emsal teşkil edeceğini düşünüyor. Ayrıca bu anlaşma neticesinde internet teknolojileri ve yönetimi konusunda da işbirlikleri yapılarak daha verimli bir ortam oluşturulmaya çalışılacak.

Baktığımızda, son yıllarda birçok büyük siber saldırı haberiyle karşılaştık. Teknoloji firmalarından devlet yönetimlerine kadar birçok yerin hack’lendiği ve gizlice dinlendiği ortaya çıkmıştı. Ve tabii ki Edward Snowden’ın özel hayatın gizliliğinin nasıl ihlal edildiğini belirttiği açıklamaları da özellikle Amerika’yı zor durumda bırakmıştı. Teknoloji geliştikçe getirileri olduğu gibi tehlikeleri de bir yandan büyüyor diyebiliriz…

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: