ERMENİ SORUNU DOSYASI : İSPANYA HALK PARTİSİ SENATÖRÜ JOSE MARIA CHIQUILLO’YA TEŞEKKÜR EDELİM /// ÖNERGE RED EDİLDİ

ÖZEL BÜRO NOTU :SAYIN KOMUTANIMIZ ORHAN TAN’IN HALK PARTİSİ SENATÖRÜ JOSE MARIA CHIQUILLO’YA TEŞEKKÜR EDİLMESİ KONUSUNDAKİ YORUMUNA KATILIYORUZ. ÇOK DOĞRU BİR KARAR OLURDU. EĞER SAYIN SENATÖRE TEŞEKKÜR ETMEK İSTERSENİZ AŞAĞIDAKİ LİNKTEN TEŞEKKÜR MESAJI BIRAKABİLİRSİNİZ.

İspanya Senatosu’ nun dünya ülkelerine örnek kararını içeren Turkish Forum yazısını sizlere yönlendiriyorum.

Önergenin görüşülmesi sırasında iktidardaki Halk Partisi Senatörü Jose Maria Chiquillo, bizim tezimizi destekleyecek biçimde; “Biz parlamento olarak kendimizi tarihçilerin veya mahkemenin yerine koyamayız. Sizler, bu soykırımı 22 ülkenin tanıdığını savunuyorsunuz. Ben de size 168 ülke tanımadı. Buna ne cevap verirsiniz? diyorum” dedi.

Konuşmasına devamla “Chiquillo, İspanya olarak yapabileceklerinin Türkiye ve Ermenistan arasında “karşılıklı diyalog ve anlayışa destek vermek olduğunu” belirterek, “Soykırım öyle kolay ağza alınacak bir kelime değildir. Tarihi ve hukuki bir meseledir” ifadelerini kullandı.

Bizim tezimize karşı karar alan kişi / parlamento / devletlere protestolar gönderiyoruz. Senatör Jose Maria Chiquillo’ ya e-posta adresi temin edilebildiği taktirde teşekkürlerimizi belirten mesajlar göndermeliyiz. Tabii, devlet düzeyinde gerekli bir teşekkürün gönderilmesinin de son derece önemli olduğuna inanıyorum.

Saygılar,

Orhan Tan

TEŞEKKÜR ETMEK İSTERSENİZ BURAYA TIKLAYIN.

İspanya Senatosu, ‘1915’ önergesini reddetti haberi için tıklayın.

İsterseniz aşağıdaki mesajı gönderebilir isterseniz kendi yorumunuzu yazabilirsiniz.

ÖRNEK MESAJ

Sayın Senatörüm;

Sözde Ermeni Soykırımı konusunda Ermenistan hükümeti tüm dünyada Türkiye Cumhuriyetine yalan ve iftiralar ile saldırmaktadır. Biz, Türkler 1915 olaylarının kesinlikle tarihçiler tarafından değerlendirilerek ortak bir karar verilmesi düşüncesindeyiz. Sizin bu konudaki açıklamanıza yürekten katılıyorum. Bu konuda objektif davrandığınız için bir Türk vatandaşı olarak teşekkürlerimi sunarım.

Ad Soyad

İNGİLİZCESİ

Dear Mr. Senator;

The alleged Armenian Genocide on the Armenian government to the Republic of Turkey is attacking with lies and slander all over the world. We, Turks will be evaluated by historians of the events of 1915 and we think that is definitely a joint decision. You to your statement about this issue, I agree wholeheartedly. As a Turkish citizen I extend my thanks for being objective about this.

Name Surname

Reklamlar

Etiketlendi:, , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: