FETULLAHÇI MEDYA DOSYASI : Reklam görüşmesini “AKP’ye karşı ittifak” diye haber yaptılar

Sabah gazetesi yalana doymuyor. Bu kez Zaman Gazetesi Kayseri reklam sorumlularının Yozgat’ta partilerle reklam görüşmelerini istihbarat raporlarına göre haberleştiren gazete bir yalana daha imza attı. Gazetenin adı istihbarat servisi ile özdeşleşen muhabiri Abdurrahman Şimşek’in kaleme aldığı yalan haberde, “Örgüt mensupları Yozgat CHP ve MHP il başkanları ile görüşerek AK Partiye karşı ittifak yaptılar” diye yazdı.

Oysa olay bir reklam görüşmesinden ibaretti. Gazetemizin Kayseri reklam sorumluları reklam görüşmesi için Yozgat’a gitmiş, CHP ve MHP il başkanlarını ziyaret ederek teklif vermişti. Şehirde görev yapan istihbarat teşkilatı mensupları ise bu görüşmeyi CHP il binasına girişte görüntülemiş ve çamur atmak maksadıyla raporlarına “PDYÖ mensupları CHP ve MHP il başkanları ile görüştü. AK Parti’ye karşı ittik yaptılar.” diye bildirdi.

Gazetecilik yerine istihbaratçı gibi davranan Abdurrahman Şimşek ise bunları kaleme alarak iftiralarda bulunmayı tercih etti. CHP Yozgat İl Başkanı Mehmet Yıldırım ve MHP İl Başkanı Ethem Sedef, çıkan haberlere sert tepki gösterdi.

CHP İl Başkanı Yıldırım, AKP’nin basın yayın organı gibi çalışan Sabah gazetesinin bir muhbirinin 29 Nisan Çarşamba günü Zaman Gazetesi Kayseri reklam sorumlusu iki kişi ile görüştüğünü ve reklam teklifinde bulunduklarını çarpıtarak haber yapmasını şiddetle kınadıklarını söyledi. Yıldırım, “Halkımız her şeyin farkında. Sabah gazetesi AKP’nin basın sözcülüğüne soyunmuş. Yalanlarına her gün bir yenisini ekliyor. Kayseri’den gelen Zaman gazetesinin iki reklam sorumlusunu ‘AKP için birleştiler ittifak yaptılar’ diye iftira atarak yalan haber yazanlardan bu dünyada ve öbür dünyada davacı olacağız. Bizim kimseyle ittifak yapma gibi bir düşüncemiz yok. Vatandaşlarımızın CHP’ye olan ilgisi ve sevgisi AKP’yi ve yandaş havuzcuları bu fütursuz, alçakça yalan haber yapmalarına sebep oluyor. 7 Haziran, bu yalancıların ve iftiracılarının da sonu olacak.” dedi.

MHP İl Başkanı Ethem Sedef ise tepkisini şöyle dile getirdi. “Zaman gazetesinden iki reklamcı 29 Nisan Çarşamba günü geldi seçim irtibat büromuzda görüştük. Bize reklam fiyat listesini verdiler. Biz de ‘teklifi değerlendirelim, size olumlu ya da olumsuz bilgi veririz’ dedik. Hal böyle iken bunu Sabah’ın bir elemanı (muhabir demiyorum; çünkü muhabirlere hakaret etmiş olurum) araştırmadan, sormadan ‘ittifak yaptılar’ diye haber yapması, bunların zihniyetlerini de, ne derece aciz olduklarını da, nasıl bir duruma düştüklerini de gözler önüne seriyor. İnşallah halkımız 7 Haziran seçimlerinde başta AKP olmak üzere, iftirada sınır tanımayan Sabah gibi gazeteleri sandığa gömecektir.”

Zaman Reklam Grup Başkanı Melih Kılıç ise “Geçen dönemlerdeki seçimlerde yaptığımız gibi bu seçimlerde de tüm parti il başkanları ile görüştük. Tüm partilere aynı imkanı sunmaktayız. Önceki seçimlerde de AKP’nin medya planlaması için Erol Olçak ve il başkanları ile çok defa görüşmelerimiz olmuştur. Yozgat ziyaretlerimizde bu bağladamda gerçekleşmiştir.” dedi.

Öte yandan Yozgat Cihan Medya Dağıtım A.Ş. yaptığı açıklamada, Sabah gazetesi ve haberi yapan muhabir hakkında kanuni ve hukuki yönden işlem başlatacaklarını duyurdu.

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: