KAMPANYA : BEŞPARMAKLARDA Kİ MAYINLARIN DERHAL TEMİZLENMESİ GEREKİYOR

KAMPANYAYA KATILMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

Liderlerin Ara bölgedeki görüşmesi sona erdi. Görüşmenin ardından Birleşmiş Milletler’in Kıbrıs Özel Temsilcisi Espen Barth Eide basına açıklamalarda bulundu.

BM Temsilcisi Sn. Eide açıklamasında, iki liderin en kısa süre içinde çözüme ulaşmak için kararlı bir biçimde çalışacaklarını ifade ederek, liderler tarafından yürütelecek bir müzakere süreci üzerinde karar alındığını, ve birleşik bir Kıbrıs’a ulaşmak için çalışacaklarını belirtti.

Eide, “çok olumlu bir görüşmeydi. Her iki lider önümüzdeki aydaki süreci şekillendirmek için konuştular. Ayda en az 2 kez buluşma kararı alındı. İkinci görüşme, 28 Mayıs Perşembe gerçekleşecek. Müzakereciler ise daha yoğun şekilde görüşecekler. Bugün öğleden sonra yine bir araya gelecekler” dedi.

Güven Yaratıcı Önlemler üzerinde çalışmalar yapılması için karar alındığını da kaydeden Eide, Anastasiadis’in adanın kuzeyindeki 28 mayın tarlası ile ilgili haritaları Akıncı’ya aktardığını ve Akıncı’nın ise yarından itibaren sınır geçişlerinde vize formlarının kalkacağını ilan ettiğini kaydetti.

Sevgili Kampanya destekçilerimiz – nihayet geç te olsa – bu günkü toplantı çerçevesinde nihayet – 40 yıl sonra olsa da, Beşparmaklarda ki 28 Mayın Tarlasının haritası Türk yetkililere teslim edilmiştir.

Kampanyamız yarattığı farkındalık bakımından amacına ulaşmış sayılarak şu saatten itibaren , kampanyamızı sonlandırmış bulunmaktayız.

Vermiş olduğunuz her nevi yazılı – sözlü – ve imza vererek bizzat destekleriniz için tüm takipçilerimize buradan alenen teşekkürü borç biliriz.

Sağolun – varolun . Özellikle bu fırsatı yaratan change.org yetkililerine de minnettarlığımızı iletmek boynumuzun borcudur.

Saygılarımızla. Çağlar Şakir Erel.

Reklamlar

Etiketlendi:, ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: