CIA DOSYASI : Eski ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA ajanı Marilyn Monroe’yu ben öldürdüm dedi

Eski ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA çalışanı Normand Hodges, 36 yaşında hayatını kaybeden Amerikalı oyuncu Marilyn Monroe’yu kendisinin öldürdüğünü iddia etti.

Amerikan Hükümetinin 1959- 1972 yıllarında suikast düzenlendiği isimler arasında Monroe’nun da ismini veren Hodges, ‘Ülkenin güvenliğini tehdit eden’ birçok kişiyi ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA tarafından verilen emirle ‘ortadan kaldırdığını’ açıkladı.

AMERİKA’NIN GÜVENLİĞİ İÇİN TEHDİTTİ

Taraf’ta yayımlanan habere göre, CIA’deki aktif çalışma yaşamı boyunca öldürdüğü bir kadının Mariyn Monroe olduğunun altını çizen Hodges, Monroe’yu öldürdüğü için pişmanlık yaşamadığını, meşhur yıldızın Amerika’nın güvenliği için o devre ağırbaşlı bir tehdit oluşturduğunu belirtti.

FİDEL CASTRO İLE İLİŞKİSİ VARDI

Hudges Monroe suikastını şöyle anlattı; “Elimizde o devre Marilyn Monroe’nun yalnız Kennedy ile değil Fidel Castro ile de ilişkisi olduğunun bilgisi vardı. Dönemin ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı CIA üst düzey yetkilisi Jimmy Hayworth bana Monroe’nun hemen ortadan kaldırılmasını ve ölümüne intihar süsü verilmesi gerektiğinin emrini verdi."

Hodges, Monroe’nun yanı sıra CIA’ın 1959 – 72 seneleri arasında suikast düzenlediği isimlerin ağırlıklı olarak sendika üyeleri, aktivistler ve gazeteciler olduğunu da açıkladı. Hodges’ın itirafları üzerine Amerika Federal Soruşturma Bürosu FBI soruşturma başlattı.

Reklamlar

Etiketlendi:, , , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: