TEKNİK TAKİP DOSYASI : Böcekçi sekreterin avukatı da Dokumacı (YENİ AKİT)

İstihbarat generalinin odasına böcek koyan ve konulan böceği yok eden sekreterin avukatlığını yapan ismin, tahrif edilen belgeyi TSK sistemine yüklerken yakalanan cemaatçi 3 astsubayın da avukatlığını yapan eski TÜBİTAK Hukuk Müşaviri Mustafa Dokumacı olduğu ortaya çıktı.

TÜBİTAK Hukuk Müşaviri olduğu dönemde paralel devlet yapılanması adına çalışmalarda bulunan Mustafa Dokumacı’nın, böcekçi sekreterin de avukatlığını yaptığı ortaya çıktı.

Kayseri 2’nci Hava İkmal Bakım Merkezi ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Rıdvan Ulugüler’in imzasının bulunduğu belgeyi tahrif ederek Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) sistemine yüklerken suçüstü olan Gülen grubuna bağlı üç üstsubayın avukatlığını yapan TÜBİTAK Eski Hukuk Müşaviri Mustafa Dokumacı’nın yeni bir skandalı ortaya çıktı.

İSTİHBARAT BAŞKANININ ODASINDAKİ BÖCEK, SEKRETERCE İMHA EDİLDİ

Hava Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanı Tümgeneral Erol Özgil’in odasına, dinleme ve elde edilen verileri başka yerlere aktarmaya yarayan “böcek” olarak tabir edilen cihaz koyduğu iddia edilen sekreterin avukatlığını da Mustafa Dokumacı’nın yaptığı bildirildi.
TÜBİTAK Hukuk Müşaviri olan Mustafa Dokumacı’nın, Tümgeneral Erol Özgil’in sekreterliğini yapan ve odaya böcek koymaktan yargılanan Hülya Karayazıcı’nın da avukatlığını yaptığı öğrenildi.

GENERALİN POSTACISI SEKRETERİN DİNLEME CİHAZINI ÇÖPE ATTIĞINI GÖRDÜ

Hava Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanı Tümgeneral Erol Özgil, general Ali Yılmazer ve Albay Gürsel Tokmakoğlu arasında geçen konuşmanın ses kayıtları internet sitelerine düşmesi üzerine Tümgeneral Erol Özgil’in postacısı Emrah Dinç, “böcek” olarak tabir edilen dinleme cihazını sekreter Hülya Karayazıcı’nın bulduğunu ve ortadan kaldırdığına şahit olduğunu Hava Kuvvetleri Adli Müşavirliği’ne aktardı.

KARAYAZICI: POSTASI ‘BU DİNLEME ALETİ’ DEDİ, BEN ÇÖPE ATTIM!

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Adli Müşaviri Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok, Tümgeneral Erol Özgil’in odasına böcek konulmasına ilişkin soruşturma başlattı ve Tümgeneral Erol Özgil’in sektereri Hülya Karayazıcı’nın ifadesini aldı.

Karayazıcı, Tümgeneral Erol Özgil’in odasında bulduğu böceği çöpe attığını doğruladı.

Hülya Karayazıcı, Ahmet Zeki Üçok’a 26 Ağustos 2008 tarihinde verdiği ifadede; “Olayın geçtiği gün mesai bitmek üzereyken eşyalarımı toplarken ilaç şişelerindeki nemlendiricilere benzer yuvarlak bir nesne gördüm ve ‘Bu nedir?’ diye bakarken Emrah Dinç isimli bizim başkanın (Tümgeneral Erol Özgil) postası olan asker bana ‘Bu dinleme aleti’ dedi. Ben de baktım. Hiç de öyle bir şey olmadığını düşündüm ve çöpe attım. (…) (Ses kaydı) internette yayınlandığında haberdar oldum. Hatta niçin görevden alındığımı da bilmiyorum. Bu vesile ile görevden alınma sebebimi de öğrenmiş oldum” dedi.

Albay Ahmet Zeki Üçok, Hülya Karayazıcı’nın “böcek” denilen dinleme cihazını ortadan kaldırdığı gerekçesiyle soruşturmada delillere ulaşılmadı.

DOKUMACI, SAHTE BELGE HAZIRLAYAN 3 SANIK ASTSUBAYIN DA AVUKATI

Kayseri 2’nci Hava İkmal Bakım Merkez Komutanlığı’nda görev yapan ve Gülen Cemaati’ne bağlı olduğu ifade edilen üç astsubay Ali Balta, İsmail Dağ ve Orhan Güleç’in; Tümgeneral Rıdvan Ulugüler’in, 31 Aralık 2008 tarihinde yayımladığı kişiye özel belgede açıkça tahrifat yapmış. TÜBİTAK Hukuk Müşaviri Mustafa Dokumacı; Tümgeneral Ulugüler adına sahte belge hazırlayarak Genelkurmay Başkanlığı’nın sistemine yüklerken suçüstü olan 3 sanık astsubayın avukatlığını yapmıştı. Mustafa Dokumacı, gazetemizin, 16 Nisan 2014 tarihli, “Önce tahrif, sonra tahrik” başlıklı sürmanşet haberimizin ardından TÜBİTAK’taki görevinden alınmıştı.

Reklamlar

Etiketlendi:, , , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: