ARAŞTIRMA DOSYASI /// YAKUP MUSA : KÜRECİK RADARI İSRAİL İÇİN ÇALIŞIYOR !

NATO Müttefik Harekat Komutanı James STAVRİDİS, MALATYA Kürecik Füze Kalkanı’nda İsrail ile bilgi paylaşımı yaptıklarını açıkladı. ABD ile Ortak Füze Kalkanı Tatbikatı’na katılan SİTAVRİDİS, Akdeniz’de seyreden Amerikan AEGIS Gemilerinden bilgi aldıklarını söylemiş, kendisi KASIM 2013 ayı içerisinde icra edilen tatbikatı bizzat komuta etmişti. İcra edilen tatbikatta İsrail’in güvenliği için oluşturulan “Füze kalkanı Sistemi’nin” denendiği belirlendi.

“Tatbikatın esas amacının hedefinde ‘İRAN ve SURİYE’ vardır.”

Tatbikatta Kürecik Radarları ile AEGIS Gemileri ortak istihbarat alışverişini gerçekleştirmişlerdir. Bu bilgiyi NATO Komutanı internette yayınlamıştır.

EKİM 2013 ayında ABD ve İsrail arasında gerçekleştirilen Ortak Hava Savunma Tatbikatı’nda MALATYA Kürecik’teki Füze Kalkanı kullanılmıştır.

2012 yılında kurulan Kürecik Füze Kalkanı Radarı, AEGIS Gemi Füzesavar füzeleriyle bağlantılıdır. Radar verilerinin NATO’dan önce ABD Komuta Kontrol Merkezi’ne gittiği elde edilen bu verilerin İsrail’e aktarılıp aktarılmadığı kesin olarak belirlenememektedir.

ABD’li yetkililer, “Füze Kalkanı Sisteminin ABD’ye ait olduğunu, sistemden elde edilen verileri müttefikleriyle paylaşma konusunda karar yetkilerinin kendilerinde olduğunu belirtmeleri” TÜRKİYE’ye kurulan “füze kalkanının İsrail’i İRAN füzelerinden korumak için olduğu kesinleşmiştir.”

ABD’de bu konuda bir brifing verilmiş, brifing şu üç madde başlığında toplanmıştır:

1. TÜRKİYE’nin talebinin kabul görülmediği, ABD’nin radarı İsrail ile paylaşacağı,

2. “Radarın ABD’ye ait olduğu”, kalkanın hedefi “RUSYA değil İRAN olduğu,”

3. Bunun bir al-ver pazarlığı olmadığı, PKK ve Predator meselesinin ise ayrıca görüşüldüğü vurgulandı. (Radarın PKK’yı da korumak için de düşünüldüğü, görüşmelerin şaşırtıcı olmadığıdır. Y.M.)

Geçmişi incelersek, 1997-1998 yılları arasında bu konu yine ortaya çıkmıştı. İsrail o zamanlar da TÜRKİYE’ye radar konuşlandırmak için girişimlerde bulunmuş, Genelkurmay Strateji Daire Başkanlığı bu girişime karşı çıkmış, sonradan bu görüş tüm Genelkurmay’ı kapsayacak şekilde kabul edilmişti. Siyonist İsrail’in istediği; TÜRKİYE ve ÜRDÜN’e birer radar konulması, İRAN’ın atacağı füzeleri (İRAN; Ortadoğu’da yayılmacı, işgalci, sömürü düzeni sürdürmeyi hiçbir zaman düşünmemiştir!) konuşlandırılmış iki kadar sayesinde önceden almış olduğu verilerle tespit edebilmekti.

ABD Savunma Dergisi olarak bilinen Defense News’in İsrail’in Demir Kubbe Hava Savunma Sistemi’ni test ettiğini bu testler sonucunda sistemin TÜRKİYE’de bulunan Kürecik Radar Üssü ile entegre halde çalıştığını yazmış, bu bizim “radar sisteminin tamamen İsrail’in güvenliği için kurulduğu” tezimizi doğrulamaktadır.

MALATYA, Kürecik’te İsrail askerleri olduğu da iddialar arasındadır! Kürecik Radar Üssü’nün İsrail’in güvenliğini sağladığı, ulaştığımız bilgilerine ilaveten Kürecik’te NATO Üssü’nde İsrailli askerlerin olduğu Mili Gazete tarafından da gündeme getirilmişti.

Kürecik Radar Üssü hakkında bir önemli iddia da, RAKKA’da konuşlanmış IŞİD Terör Örgütü’ne karşı SURİYE’nin fırlattığı füzelere karşı üs’ten İsrail’e erken uyarı mesajları iletildiği, yine üs’ten fırlatılan füzeler ile ‘SURİYE füzelerinin düşürüldüğü’ ileri sürülmektedir.

Kürecik Radarının kurulma amacı, “Siyonist İsrail’i korumak, İsrail’in güvenliğine hizmet etmek içindir.” Kesinlikle TÜRKİYE’nin güvenliği, koruma amaçlı değildir. Siyonist İsrail’i ve destekçileri emperyalistleri koruma amacına hizmet ettikleri kesindir.

NATO (ABD) menşeli bir silahı dahi PKK, Yunanistan, batılı emperyalist ya da ABD (İsrail/NATO)nin tasvip etmediği bir ülke ya da TÜRKİYE’nin güvenliğini içeren harekat için kullanma izni vermezken, TÜRKİYE’nin güvenliği için bir koruma sistem/silahı vermesi, kullandırması elbette düşünülemez!

Özetle, MALATYA Kürecik Hava Radar Sistemi “İsrail’in güvenliği için kurulmuş, TÜRKİYE topraklarında konuşlandırılmış, kesinlikle TÜRKİYE’nin güvenliği için tesis edilmemiş, izlenen her dış siyasette olduğu gibi Siyonist İsrail’in güvenliğine yöneliktir.”

Selam ve saygılarımla.

Yakup MUSA

19.05.2015

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: