MISIR DOSYASI /// YANDAŞ MEDYA : Mısır Mahkemesi idam verdi, İsrailli istihbaratçı paylaştı

İsrail iç istihbarat teşkilatı Şin Bet’in şefi Yoram Cohen, Mısır Mahkemesinin 1996’dan beri İsrail cezaevindeki Hasan Salame’ye de idam kararı verdiğini duyurdu.

Mısır mahkemesi skandal kararlar almaya devam ediyor. Eski cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ile birlikte 100 kişeye idam cezesı veren Sisi yönetimindeki Mısır Mahkemesi, 1996’dan beri İsrail cezaevinde Hasan Salame’ye de idam kararı verdi. Mısır mahkemesi ayrıca geçen yıl İsrail’in Gazze Saldırılarında hayatını kaybeden İzzettin Kassam Tugayları Komutanı Raid Attar’a da idam mahkum etmişti.

Mısır Mahkemesi kanun tanımadı

Askeri darbe ile başa geçen Mareşal Abdülfettah Said Hüseyin Halil el Sisi ile Mısır Mahkemeleri de insanlık suçu ilmeye devam ediyor. ’25 Ocak devrimi sırasında hapishaneden kaçmak’ suçlamasıyla açılan davada Mısır Mahkemesi, eski cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ile birlikte 100 kişeye idam cezesı verdi. Mısır Mahkemesinin kararı dünya gündemine bomba gibi düşerken bazı skandal kararlarda gün yüzüne çıkmaya başladı.

İSRAİL ÖLDÜRDÜ, MISIR İDAM EDECEK

Mısır Mahkemesi, eski cumhurbaşkanı Muhammed Mursi haricinde İzzettin Kassam Tugayları Komutanı’na da idam cezası verdi. Raid Attar ise, geçen yıl İsrail’in Gazze Saldırılarında hayatını kaybetmişti.

İSRAİL CEZAEVİNDEKİ MAHKUMA İDAM CEZASI

Ayrıca dikkat çeken başka bir idam cezasıda 1996’dan beri İsrail cezaevinde bulunan Hasan Salame’ye ait.

Hasan Salame, 1996 yılında Kudüs’teki bir otobüste düzenlenen intihar eylemi ile yine aynı yıl Aşkelon’daki intihar eyleminin de düzenleyicisi olarak, saldırıların hemen ardından tutuklanmış ve 49 kez ömür boyu hapse mahkum edilmişti.

Mısır Mahkemesi’nin Hasan Salame ile ilgili idam kararını İsrail iç istihbarat teşkilatı Şin Bet’in şefi Yoram Cohen’in Twitter’da paylaştı.

Kaynak: Haber Kıta

Reklamlar

Etiketlendi:, , ,

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: